Loading the player ...

Wypowiedź: Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska, Frederic Perron, Członek Zarządu ds. rynku prywatnego.

Polska jest trzecim od końca krajem w Unii Europejskiej w rankingu dostępu do stacjonarnego Internetu szerokopasmowego – pokazują dane Komisji Europejskiej. Wiele rodzin dziś nie jest w zasięgu żadnej infrastruktury stacjonarnej. 1/3 tych korzystających ma łącza o bardzo niskiej przepustowości, poniżej 10 Mb/s.

Jednym z głównych problemów jest bardzo słabo rozwinięta infrastruktura stacjonarna. To właśnie z tego powodu dostęp mobilny wygrywa dziś nie tylko w zakresie obszaru działania, ale także liczby użytkowników. – W przypadku dostępu do sieci mobilnej Polska jest w pierwszej piątce w rankingu krajów Unii Europejskiej – mówi newsrm.tv Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska i dodaje. – Przez lata inwestowaliśmy w naszą sieć, przygotowując się na gigantyczny wzrost konsumpcji danych, którego nie da się zaspokoić tylko poprzez infrastrukturę stacjonarną. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na to zapotrzebowanie już dzisiaj, oferując stabilny i niezawodny dostęp do Internetu w każdym domu.

Jak zapowiada operator, nowa usługa ma pozwalać na transmitowanie nieograniczonej ilości danych, a do tego ma być prosta w użyciu. – To co wprowadzamy to nielimitowany Internet domowy, który pracuje z małym ruterem typu plug and play. Wystarczy nam mniej niż 30 sekund żeby ustawić sieć w domu – wyjaśnia Frederic Perron, Członek Zarządu ds. rynku prywatnego i dodaje. – Sądzimy, że nasza oferta zrobi na rynku wielką różnicę. Uruchomiliśmy to rozwiązanie w wielu krajach podobnych do Polski. Klienci byli bardzo zadowoleni. Nawet małe testy, które wykonaliśmy tu w Polsce pokazały, że ponad 90 procent użytkowników było zadowolonych z usługi, a ponad 60 procent zadeklarowało, że zarekomendowałoby rozwiązanie rodzinie i znajomym.

Oferta jest dostępna w dwóch wariantach bez limitu danych:

– do 20 Mb/s za 45 zł miesięcznie

– do 60 Mb/s za 55 zł miesięcznie

Do wyboru są dostępne dwa routery: Huawei B525 (1 zł na start), oraz nowość, urządzenie zaprojektowane specjalnie dla T-Mobile i dostępne na wyłączność w ofercie operatora – Huawei B529 (199 zł na start).

T-Mobile proponuje także klientom możliwość przetestowania oferty przez 30 dni bez obaw i komplikacji oraz zrezygnować z niej w tym czasie bez konsekwencji. Wysokość opłaty za czas użytkowanie rozliczana jest proporcjonalnie. Operator zwraca także opłatę na start za router. Dodatkowo, mając na uwadze brak opłaty za aktywację, klient nie poniesie w praktyce żadnych niechcianych kosztów.