Loading the player ...

Wypowiedź: Katarzyna Kurdej, kosmetolog Instytut Piękna i Estetyki Tanrei Nowogrodzka

Medycyna estetyczna pomaga nawilżać, walczyć z niedoskonałościami i poprawia wygląd skóry. Latem jednak nie każdy z zabiegów jest wskazany. Niektóre zamiast pomóc mogą nawet zaszkodzić np. spowodować pojawienie się przebarwień.

– Latem nie powinniśmy wykonywać mikrodermabrazji oraz zabiegów z wykorzystaniem kwasów ponieważ narażają naszą skórę na dużo większą chłonność na promienie słoneczne w wyniku czego mogą powstawać blizny i przebarwienia. Jeżeli już wykonano nam taki zabieg powinnyśmy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem. Obowiązkowy jest wtedy filtr 30. W okresie po wakacyjnym powinno się skorzystać z zabiegów mocno nawilżających, regenerujących. Kiedy już słońca nie będzie powinnyśmy ponownie skorzystać z zabiegów kwasami i mikrodermabrazji, żeby złuszczyć skórę, która już niestety pozostanie nam przebarwiona – mówi Katarzyna Kurdej, kosmetolog Instytut Piękna i Estetyki Tanrei Nowogrodzka.

Latem ważna jest codzienna pielęgnacja skóry, gdyż jest to okres, w którym działają na nią promienie słoneczne powodując wysuszanie. W tym czasie polecane są zabiegi nawilżające. Można np. wykonywać mezoterapię, która przygotowuje skórę przed opalaniem oraz pomaga jej wrócić do właściwej kondycji po lecie.