Loading the player ...

Wypowiedź: Piotr Papaj, PR Campaign Manager, Sony Europe, Piotr Zalewski, Google Polska

Android to już nie tylko telefony, czy tablety ale także telewizory. System android TV pozwala na korzystanie z telewizora podobnie jak z smartfonu.

– Jeżeli chodzi o jakość obrazu telewizory ewoluują. Dotyczy to także całego systemu, na którym są oparte. W tej chwili smart TV zmienia się kompletnie m. in. za sprawą wprowadzenia systemu android TV – mówi newsrm.tv Piotr Papaj, PR Campaign Manager, Sony Europe

Nowa platforma umożliwia użytkownikom o wiele łatwiej dopasować urządzenie do swoich potrzeb, tworząc z niego unikalne, jedyne w swoim rodzaju spersonalizowane multimedialne narzędzie. Nowy system rozszerza zestaw funkcji Smart TV i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu.

– Telewizor możemy spersonalizować, wgrać do niego aplikacje. Dzięki temu możemy cieszyć się prawdziwym multimedialnym centrum rozrywki – dodaje Piotr Papaj.

Co dokładnie oferują telewizory z systemem android TV? Przede wszystkim możliwość korzystania z dużo większej oferty aplikacji. Już teraz jest ich ponad 600. Można się spodziewać, że będzie ich jeszcze więcej. – Najczęściej, gdy korzystaliśmy ze Smart TV mieliśmy kilka, kilkanaście aplikacji, bo ich twórcy musieli je przygotowywać dla różnych producentów, każdy z nich miał swoje wymagania. W tym momencie każdy twórca aplikacji przygotowuje jedną, która będzie działała na każdym telewizorze android TV – mówi Piotr Zalewski, Google Polska.

Na tym jednak nie koniec. Telewizory coraz bardziej upodabniają się do telefonów. Podobnie jak smartfony zareagują na głos. Sam telefon natomiast będzie mógł zastąpić pilota. System jest dostępny np. w najnowszych telewizorach BRAVIA.