Loading the player ...

Wypowiedź: Piotr Wrzeszcz, trybik.pl

Można używać linek, łańcuchów, zabezpieczeń do motoru – sposobów na powstrzymanie złodzieja przed zabraniem roweru jest wiele. Różnią się nie tylko ceną, ale i wykonaniem. Co kryją i jaka jest ich skuteczność?

Niestety nie ma zabezpieczeń nie do pokonania. Każde prędzej czy później można otworzyć. Natomiast jest wiele ciekawych zabezpieczeń rowerowych, które mogą wydłużyć złodziejowi czas kradzieży roweru – mówi newsrm.tv Piotr Wrzeszcz ze sklepu trybik.pl.

Jednym z popularnych i często polecanych zabezpieczeń rowerowych jest tzw. u-lock.To proste urządzenie, które przypina się do ramy roweru i zapina. Swoim wyglądem urządzenie przypomina literę U.

Podstawowymi zabezpieczeniami są linki zbrojeniowe powlekane plastikiem. Grubość linki różni się w zależności od ceny. Im będzie ona grubsza tym trudniej dla złodzieja. Jest to jedno z tańszych zabezpieczeń i niestety jak ocenia Piotr Wrzeszcz jego skuteczność nie zawsze jest wysoka. Ciekawym zabezpieczeniem jest też łańcuch ze stali hartowanej. Takie zabezpieczenie ma spawane pierścienie.

Przypinając rower warto też pamiętać o zapięciu go przez ramę roweru, a nie koło ponieważ w bardzo prosty sposób można je odkręcić.