Loading the player ...

Wypowiedź: Dominika Włodarczyk, Key Account Manager Gannet Guard System, Mirosław Marianowski Security Manager Gannet Guard System.

Auto było i go nie ma? Nie pomagają alarmy i zabezpieczenia złodzieje jak chcą potrafią ukraść każde auto. Na rynku poza tradycyjnymi alarmami pojawiają się urządzenia, które pomagają namierzyć skradziony samochód. Jak to działa?

– Wychodzimy z założenia, że nie ma systemu, który w stu procentach zabezpieczy pojazd przed kradzieżą. Najważniejsze jest aby go zlokalizować jak najszybciej. Pomaga w tym system radiowy, który działa inaczej niż systemy GPS. Nie ma możliwości śledzenia online samochodu, bo urządzenie zaraz po montażu przechodzi w stan uśpienia. Jest w tym stanie dopóki ekipa radionamiaraowa go nie wybudzi – mówi newsrm.tv Dominika Włodarczyk, Key Account Manager Gannet Guard System.

Wybudzenie urządzenia powoduje, że można już namierzyć auto i dzięki temu odnaleźć skradziony samochód. Takich akcji przeprowadzanych jest kilkadziesiąt rocznie. – Samochody, które są kradzione najczęściej odjeżdżają niezbyt daleko od miejsca kradzieży. Zdarzają się też sytuacje, w których wsparciem dla nas jest specjalistyczny samolot. Może on w szybkim czasie przeszukać duży obszar. Lokalizacje podaje nam ekipa z powietrza i później ekipy naziemne odszukują pojazd już w danym rejonie – wyjaśnia Mirosław Marianowski Security Manager Gannet Guard System.

Takie akcje prowadzone są wspólnie z policją.