Loading the player ...

Wypowiedź: Paweł Rzepliński, Citi Handlowy

Dla osób planujących wakacje i nie mających na nie pieniędzy jest teraz dobry okres. Niskie stopy procentowe spowodowały, że pożyczanie pieniędzy na wypoczynek jest tańsze, niż jeszcze rok temu. Maksymalne oprocentowanie dla kredytów wynosi 10 proc. Natomiast samo oprocentowanie to nie wszystko. Na co warto zwrócić uwagę szukając w banku pieniędzy na wakacje?

– Różne banki stosują różne rozwiązania. Na pewno pojawiają się różnego rodzaju prowizje, opłaty wstępne za rozpatrzenie wniosku czy udzielenie kredytu. Te wszystkie elementy powinny być wzięte pod uwagę – wyjaśnia newsrm.tv Paweł Rzepliński, Citi Handlowy – Część banków oferuje ubezpieczenia kredytów. Ten koszt też trzeba wziąć pod uwagę.

Jednym ze wskaźników, który szukający pożyczki czy kredytu powinni rozważyć jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Ten wskaźnik zawiera wszystkie elementy i koszty. Kredyty mają też swoja alternatywę np. finansowanie z karty kredytowej.

– To finansowanie z karty kredytowej może się odbywać w  formie płatności za wycieczkę. Zadłużenie można spłacać regularnie w ramach limitu karty. Są też w niektórych bankach rozwiązania, które pozwalają na przelew czy wypłatę gotówki z limitu karty kredytowej lub poza tym limitem. Taki kredyt można spłacać jako regularny kredyt, w ratach miesięcznych, nawet do 60 miesięcy.