Loading the player ...

Wypowiedź: Bartłomiej Ciastek, Aasa Polska.

Co roku tysiące Polaków w pocie czoła przegląda oferty biur podróży i ogłoszenia w poszukiwaniu wakacyjnej destynacji. Często bywa jednak tak, że koszt planowanego urlopu może przewyższać nasze możliwości finansowe. Z badań ekspertów wynika, że  42 proc. Polaków ma problem z całkowitym sfinansowaniem wyjazdu na wakacje, a blisko 20 proc. z powodu chwilowego braku gotówki rozważa całkowitą rezygnacje z wyjazdu na urlop.

– Z badań wynika, że aż 30 proc. Polaków zastanawia się nad sfinansowaniem wyjazdów z dodatkowych źródeł. Dużo pożyczek branych jest online. Mają one duży procent spłacalności, ponad 80 proc. – mówi newsrm.tv Bartłomiej Ciastek, Aasa Polska.

Eksperci pozyczkaportal.pl i Aasapolska.pl szacują, że w okresie wakacyjnym ruch w branży pożyczkowej wzrośnie o blisko 16 proc. Ponad 26 proc. respondentów deklaruje, że za dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci szybkiej pożyczki planuje wyjechać na zagraniczne wakacje.

Polacy deklarują, że najchętniej podróżują po Starym Kontynencie (52 proc.) i Polsce (40 proc.). Ok. 8 proc. polskich turystów wybiera wakacje poza Europą – to  młode i dynamiczne osoby pomiędzy 25. a 34. rokiem życia – wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct. Ponad 40 proc. respondentów na urlop wyjeżdża co roku, 21 proc. co 6 miesięcy, natomiast 4 proc. nie opuszcza Polski w celach turystycznych. Co trzeci Polak korzysta z biur podróży, a blisko 70 proc. planuje wyjazd indywidualnie. Aż 76 proc. Polaków wyjazd na wakacje planuje z blisko 3 miesięcznym wyprzedzeniem.