Loading the player ...

Wypowiedź: Jakub Antoszewski, manager Kantar Millward Brown, Katarzyna Bujakiewicz, aktorka, Krzysztof Charchuła, prezes Zarządu BZ WBK-Aviva.

Polacy są świadomi ryzyka zachorowania na chorobę nowotworową. 40% ocenia to prawdopodobieństwo jako wysokie – najwyżej osoby, które miały już w rodzinie przypadki zachorowań. Wizji choroby towarzyszą głównie problemy związane z opieką zdrowotną. Jako główne obawy 3/4 z nas wymienia brak refundacji nowoczesnych lekarstw, innowacyjnych terapii oraz kolejki do lekarzy specjalistów i długi czas oczekiwania na zabiegi. Blisko połowa Polak obawia się również pozostawienia rodziny bez środków do życia, a co trzeci utraty pracy z powodu choroby – wynika z badania zrealizowanego przez Kantar Millward Brown na zlecenie ubezpieczyciela BZ WBK-Aviva.

– Sprawdzaliśmy poczucie zagrożenia chorobą nowotworową. Okazuje się, że częściej takie ryzyko dostrzegają kobiety, osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby, u których w rodzinie były przypadki takich chorób – mówi newsrm.tv mówi Jakub Antoszewski, manager Kantar Millward Brown.

Świadomość możliwości zachorowania na raka, ale również licznych problemów jakie niesie ze sobą choroba, przekłada się na potrzebę posiadania zabezpieczenia, np. onkopolisy. Zainteresowanie ubezpieczeniem na wypadek choroby nowotworowej wyraża co piąty Polak. Oznacza to, że jesteśmy już gotowi na ubezpieczanie swojego zdrowia.

W uświadamianie, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia na wypadek choroby nowotworowej, włączyła się Katarzyna Bujakiewicz, która od lat wspiera akcje związane z walką z rakiem. Mocno angażuje się m.in. w działania Drużyny Szpiku i jest też potencjalnym dawcą – Wiem, że problem raka może dotyczyć każdego z nas. Ważne, by żyć odpowiedzialnie i podejmować różne działania z zakresu profilaktyki onkologicznej, które mogą nas i innych zabezpieczyć. Jednym z nich jest ochrona finansowa, która w sytuacji choroby może okazać się bezcenna – komentuje Katarzyna Bujakiewicz.

– Polacy są skłonni zapłacić za ubezpieczenie zdrowotne 30-40 złotych miesięcznie. Ubezpieczenie takie daje pewnego rodzaju komfort finansowy związany z dodatkową konsultacją, dostępem do lekarzy w praktyce prywatnej, również możliwość dostępu do innowacyjnych zabiegów w szczególności lekarstw, których oferta refundowana przez NFZ jest ograniczona. Na te rzeczy wskazywali w badaniach Polacy – mówi Krzysztof Charchuła, prezes Zarządu BZ WBK-Aviva.