Loading the player ...

Wypowiedź: Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz IKEA.

Gniazdka wysuwane z blatów, podświetlane szuflady, podstawki dzięki, którym szybko wyjmiemy cały zestaw talerzy – to jedne z wielu sprytnych rozwiązań, które ułatwiają pracę w kuchni. Co jeszcze sprawia, że gotowanie jest przyjemniejsze? Oto kilka najnowszych trendów.

Po pierwsze modne są wszelkiego rodzaju rozwiązania, które ułatwią pracę w kuchni jak np. ładnie podświetlone przegródki. Popularne są rzeczy, które pozwalają oszczędzić czas. – Przykładem mogą być przegrody na norze, albo podstawki pod talerze, które jednym ruchem pozwalają nam wystawić talerze na stół jak i łatwo je schować po wyjęciu ze zmywarki, pełny wysuw szuflad. To są rzeczy, które dzisiaj są w trendzie – mówi newsrm.tv Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz IKEA.

Ostatnio bardzo popularne są także gniazdka wysuwane z blatu. Wewnątrz szafek kuchennych coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju wstawki. Dzięki nim na tej samej przestrzeni zmieścimy więcej. – Dodatkowe półki, takie wstawki pozwalają wykorzystać każdy centymetr szafki. To jest bardzo istotne, gdyż jednak mamy małe kuchnie – dodaje Katarzyna Jaros-Puzio.

Obecnie w nowoczesnych kuchniach coraz częściej zamiast typowych szafek pojawiają się szuflady, czy kosze.