Loading the player ...

Wypowiedź: Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Bogata ornamentyka, struktury i złocenie zdecydowanie bardziej podobają się tym, którym przestał się podobać surowy, skandynawski minimalizm. Taką pełną przepychu aranżację w nowoczesnym stylu możemy wyczarować przy pomocy dekoracji ceramicznych w coraz bardziej poszukiwanym formacie 90×30 cm – mówi newsrm.tv Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Królewskie pałace budowane były z wielkim rozmachem i precyzją. Poprzez bogate zdobienia i złocenia miały podkreślać pozycję ich mieszkańców. W dzisiejszych domowych aranżacjach stawiamy na nieco skromniejsze rozwiązania, co nie oznacza całkowitej rezygnacji z „pałacowych” akcentów. Mozaikowe, pozłacane ornamenty doskonale komponują się z klasyczną bielą tworząc zaskakujące połączenie królewskiego przepychu z nowoczesnością.

Wielkoformatowe płytki, w rozmiarze 90×30 cm, sprawiają wrażenie mozaiki złożonej z majolikowych ornamentów w różnych rozmiarach. Patchworkowa budowa sprawia, że przy pomocy jednej dużej płytki uzyskujemy efekt mozaiki. Delikatna struktura i przetarte złocenia nadają dekorom prawdziwie królewski wygląd. Kolekcję dekorów uzupełniają gładkie płytki bazowe w klasycznej bieli i czerni, które stanowią dla nich dyskretne tło.

– Bez ładnej bazy nie byłoby dekoracji. Dlatego ciekawym i subtelnym tłem dla dekoracji pełnych przepychu jest oczywiście klasyczna czerń lub biel – dodaje Joanna Ciecierska.