Loading the player ...

Wypowiedź: Ania Matusik, trener personalny i dietetyk, AniaMatusik.pl

Wiele kobiet uprawiających sport unika ciężarów, ponieważ boją się, że będą wyglądać nieładnie i będą za bardzo „napakowane”. Chcąc osiągnąć upragnioną sylwetkę wykonują głównie ćwiczenia aerobowe, takie jak na przykład bieganie na bieżni. Jednak okazuje się, że podnoszenie ciężarów może pomóc w zgubieniu zbędnych kilogramów.

-Typowym mitem jeżeli chodzi o podnoszenie ciężarów jest to, że kobiety obawiają się, że będą wyglądały jak mężczyźni. Jest to oczywiście nieprawda, gdyż kobiety nie posiadają wystarczającej ilości testosteronu, aby aż tak rozbudować tkankę mięśniową – mówi newsrm.tv Ania Matusik, trener personalny i dietetyk. Jeżeli chodzi o proces odchudzania, który towarzyszy treningowi siłowemu, to nie należy zwracać uwagi na liczbę na wadze tylko na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Trzeba pamiętać, że same mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc osoba, która optycznie będzie wyglądała szczuplej od osoby z większą ilością tkanki tłuszczowej w rzeczywistości może ważyć mniej.

Co poza siłą dają nam mięśnie? Jak tłumaczy Ania Matusik, mięsień, to taka mała elektrownia, która nawet w spoczynku spala kalorie. Każdy kilogram mięśnia może spalać aż 50 kcal na dobę nawet jeżeli nie ćwiczymy. Trening wytrzymałościowy, bieganie na bieżni spala mięśnie, które nam są potrzebne, żeby chudnąć. Dlatego najlepiej jest przygotować sobie zrównoważony plan treningowy, który będziemy stosować w połączeniu z odpowiednią dietą.