Loading the player ...

Wypowiedź: Martyna Wojciechowska, dziennikarka, podróżniczka.

O czym marzyła Martyna Wojciechowska? O własnej kolekcji biżuterii, w której zawrze inspiracje znalezione na świecie. Teraz to marzenie spełniła. Pierścionki, naszyjniki, kolczyki, bransolety oraz broszka z motywem jastrzębia – to elementy jej kolekcji Freedom. 

– Chciałam tą kolekcją biżuterii dać kobietą siłę i odwagę żeby miały odwagę być wolne. Przyznaję, że jastrząb stał się dla mnie takim naturalnym wyborem. Niebo i szybujące ptaki drapieżne to jest jeden z piękniejszych widoków, który jest fenomenalnym symbolem wolności w mojej ocenie. Poza tym jastrząb to piękny, bardzo bystry, szybki, bardzo pracowity i wytrwały ptak. To właśnie jastrząb stał się motywem przewodnim tej kolekcji – mówi newsrm.tv Martyna Wojciechowska.

Biżuteria z kolekcji Freedom obejmuje pierścionki, naszyjniki, kolczyki, bransolety oraz broszkę z motywem jastrzębia, jego skrzydeł, piór i szponów. Dodatkowym symbolem kolekcji jest róża wiatrów, jako synonim życiowej podróży i drogowskaz do wyboru własnej strony świata. Wszystkie te elementy odnaleźć można w formie wyrazistej biżuterii oraz bardziej subtelnych dodatków. Charakterystycznymi elementami kolekcji są: pierścień i naszyjnik z jastrzębiem, zausznica i długie kolczyki w kształcie skrzydeł i piór oraz wyjątkowy łańcuszek typu body chain z różą wiatrów zawieszoną na plecach.

– Dla mnie wolność to stan umysłu, możliwość  wyboru i decydowania o sobie. To głębokie przekonanie, że mogę wszystko – mówi Martyna Wojciechowska. Skrzydła są metaforą wolności. Można je w życiu rozwinąć, by osiągnąć niezwykłe rzeczy, można je też komuś dać, by uwierzył w swój potencjał.

Freedom Martyny Wojciechowskiej jest czwartą kolekcją ambasadorską W.KRUK. Dotychczas powstały: EOS, kolekcja autorstwa Alicji Bachledy-Curuś, VIS, do której inspiracje stworzyła Kinga Rusin oraz VOCALISE, zaprojektowana we współpracy z Anną Marią Jopek.