Loading the player ...

Wypowiedź: Kinga Czernichowska, menadżer Sens And Body Spa.

Baza, korektor, podkład, róż i makijaż gotowy. Jednak wbrew pozorom tym razem nie dotyczy to kosmetyków do makijażu twarzy, lecz… manicure. To nowy trend w pielęgnacji i stylizacji paznokci.

Delikatny makijaż typu nude to trend, który powraca. Od wielu lat kreatorzy wizerunku promują go w swoich kolekcjach, ponieważ jest niezwykle subtelny, dodaje nam klasy, elegancji i świeżości. Tej jesieni makijażem nude zagościł także na paznokciach. Modne są delikatne beże, odcienie brzoskwiniowe czy bardzo delikatny róż.

– Jeżeli chodzi o naturalny makijaż paznokci to tu musimy pamiętać o systematycznej pielęgnacji. Jak ktoś przychodzi do manikiurzystki to oczekuje, że paznokcie od razu będą wyglądały rewelacyjnie. Jeżeli malujemy ciemnymi kolorami tak będzie. Natomiast jeżeli chcemy mieć ten naturalny makijaż, to nie uzyskamy tego nie dbając o nie systematycznie – mówi newsrm.tv Kinga Czernichowska, menadżer Sens And Body Spa.

Podkład pod lakier jest pierwszym krokiem do perfekcyjnego manicure, ponieważ zwiększa jego trwałość. Zapewnia efekt naturalnego rozświetlenia. Subtelny odcień lakieru daje niezwykle naturalny i świeży efekt, dzięki czemu dłonie wyglądają pięknie i zdrowo.

Jesienią popularne są też tradycyjne kolory, ale nieco stonowane. Na pewno nie powinny one być tak jaskrawe jak latem. Warto także dostosować kolor lakieru do miejsca pracy.