Loading the player ...

Wypowiedź: Kuba Blimel, projektant 4F, Gabi Nikolov, projektantka 4F.

Szorstkie struktury, wełny, futra… z takich materiałów powstały futurystyczne stroje inspirowane filmem Mad Max. Kolekcja pokazuje jak może w przyszłości wyglądać nasza garderoba.

– Dostaliśmy możliwość stworzenia swoich autorskich kolekcji, które miał opowiedzieć na temat ubrania przyszłości – mówi newsrm.tv Kuba Blimel, projektant 4F. – Moja kolekcja nazywa się Urban Survival, czyli ktoś kto jest z miasta i ktoś kto przetrwał.  Pokazuje ubrania w postapokaliptycznej przyszłości.

Ubrania z kolekcji Urban Survival są wykonane z naturalnych materiałów. Pojawiają się szorstkie struktury, wełny, futra. Kolejną kolekcję zaprojektowała Gabi Nikolov. W tym przypadku inspiracją był sport Lacrosse. Dyscyplina, która bardzo popularna jest w USA, jest sportem narodowym w Kanadzie, natomiast w Polsce jest niszowa.

– Kolekcja nazywa się Defense Mechanisms. Tutaj chciałam zaczerpnąć inspirację z męskiego Lacrossa i ubrać kobiety w stroje bardziej obronne. Pojawiają się wypełnienia w piankach i bardziej zabudowane zbroje – opowiada o swojej kolekcji Gabi Nikolov, projektantka 4F.