Loading the player ...

Wypowiedź: Arkadiusz Hejduk, dyrektor ds. badań i rozwoju Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM, Danuta Hanna Lewandowska, PR Manager Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM

W dniach 24-25 września 2018 r. w Poznaniu spotkało się ponad tysiąc przedsiębiorców, naukowców, samorządowców z całego kraju. Polski Kongres Przedsiębiorczości to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń biznesowo-gospodarczych w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznej, IV edycji Kongresu była Nowoczesna gospodarka – kapitał dla przyszłości.

Podczas blisko 30 paneli dyskusyjnych zostały poruszone najbardziej aktualne tematy z punktu widzenia polskiej gospodarki. Eksperci podjęli zagadnienia dotyczące innowacji, terenów inwestycyjnych, rozwoju szkolnictwa wyższego, rynku pracy, energetyki, smart city, medycyny i farmacji. Ważnym punktem tegorocznych rozmów był proces cyfryzacji oraz automatyzacji przemysłu. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala, podczas której najprężniejsze polskie firmy i instytucje zostały uhonorowane nagrodami przyznawanymi przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Wśród nagrodzonych firm po raz trzeci znalazło się Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że po raz kolejny zauważono nasze działania i otrzymaliśmy statuetkę Polskiej Nagrody Innowacyjności. Ponadto, wzięliśmy udział w panelu dyskusyjnym o sukcesach polskich firm na rynku globalnym. Podczas wystąpienia mogliśmy opowiedzieć o naszych osiągnięciach na trudnym runku farmaceutycznym. Cieszymy się, że wzięliśmy udział w tym wydarzeniu jako młoda firma, mająca dopiero 18 lat. Z naszej perspektywy kluczem do sukcesu jest systematyczne i konsekwentne dążenie do wybranego celu. Oprócz tego, niezwykle ważną rzeczą jest kapitał, bo bez tego żadne marzenie nie zostanie spełnione – mówi Danuta Hanna Jakubowska, PR Manager, Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM.

Podczas forum dyskutowano o możliwości budowania synergii pomiędzy nauką, biznesem i samorządem. Firma LEK-AM została zaproszona do udziału w debacie na temat innowacji jako katalizatora rozwoju, uczestnicy poruszyli m.in. zagadnienia dotyczące relacji biznesu i nauki.

Od lat zauważamy potencjał współpracy z krajowymi uniwersytetami, instytutami i placówkami naukowymi oraz światowymi ekspertami w dziedzinie farmacji. Relacje z instytucjami naukowymi są dla nas niezwykle ważne. Dzięki temu rozwijamy się i wymieniamy doświadczeniami. Opracowanie produktu leczniczego jest procesem  interdyscyplinarnym, wymaga wiedzy zarówno z chemii, farmacji, medycyny oraz techniki. Dlatego też od lat współpracujemy z wieloma instytucjami naukowymi realizując wspólne cele, wzajemnie się inspirujemy – mówi Arkadiusz Hejduk, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.