Loading the player ...

Wypowiedź: Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne

Tour de Pologne to największa i najbardziej prestiżowa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce. Nasz narodowy wyścig kolarski posiada wieloletnią i niezwykle bogatą tradycję. Jak mówi newsrm.tv Czesław Lang, organizator Tour de Pologne przygotowanie wyścigu zajmuje bardzo dużo czasu i wymaga zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa, a także finansowego. Wyścig odbywa się przy współpracy z policją, ze strażami pożarnymi, z wolontariuszami. Tour de Pologne ma niepowtarzalny klimat, jest imprezą ponad podziałami.

Przy organizacji tak dużego wyścigu jakim jest Tour de Pologne na pewno cały czas są emocje, ponieważ to wszystko odbywa się w ruchu, częściowo zamkniętym, częściowo ograniczonym, są to ulice, są to place czyli duża odpowiedzialność, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo zawodników, którzy jadą w wyścigu, współpraca z policja, ze strażami pożarnymi, wolontariuszami. Przy jednym etapie pracuje, który liczy ok. 200 km pracuje prawie 2000 ludzi i to wszystko trzeba logistycznie skorygować, ustawić żeby dobrze zafunkcjonowało, czyli czuje się taką dużą presję tego żeby wszystko dobrze wyszło, żeby pogoda była dobra np. w zeszłym roku mieliśmy na pierwszym etapie trąbę powietrzną, która przewróciła nam połowę peletonu, wtedy są bardzo ważne decyzje do podjęcia czy przerwać wyścig czy jechać dalej. To wszystko się składa na to, że jest to duża odpowiedzialność i stres. Z drugiej strony jako kibic ciesze się na to co dzieje się w wyścigu, czyli kibicuję szczególnie polskim zawodnikom – mówi newsrm.tv Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Jak podkreśla Lang jest dumny z imprezy, która według niego jest wizytówką Polski i możemy pochwalić się tym, że mamy takie wydarzenie jak Włosi, Francuzi czy Hiszpanie. Organizator Tour de Pologne nie spoczywa na laurach i ma wciąż wiele pomysłów.