Loading the player ...

Wypowiedź: Aleksander Kwaśniewski, były prezydent

Myślę, że te wybory są dosyć dziwne. Z jednej strony mamy bardzo silnego kandydata jakim jest urzędujący prezydent. Z drugiej strony prawie wszystkie partie polityczne postanowiły wystawić polityków mniej znanych, może poza Januszem Palikotem i Korwinem Mikke. W związku z tym ta kampania jest dziwna, ci kandydaci są dziwni – mówi newsrm.tv Aleksander Kwaśniewski, były prezydent.

Co Były prezydent nie najlepiej ocenia także kampanie prowadzoną po lewej stronie sceny politycznej. Jako pierwszy z zarzutów wymienia brak jednego kandydata. Wśród tych którzy są, w opinii Aleksandra Kwaśniewskiego, nie ma osoby, która może nawet marzyć o drugiej turze. Co sądzi o kandydatce SLD, Magdalenie Ogórek?

– Znam panią Magdalenę, bardzo ją cenie, przychodziła do mnie na seminaria. Jest bardzo dobrym znawcą relacji państwo-kościół. Myślę, że przyjęła propozycje w niewłaściwym momencie, bo ani ona nie jest gotowa żeby być kandydatem na prezydenta, ani SLD nie jest gotowe żeby poważnie kampanię potraktować i w takim dziwnym teatrze występuje – mówi Aleksander Kwaśniewski.