Zostań beta-testerem gry promującej Wrocław

Każdy ma szansę zostać beta-testerem gry promującej Wrocław jako Europejskiej Stolicy Kultury. Premiera gry „Misja Wrocław” odbędzie się podczas targów gier komputerowych Hall of Games w Hali Stulecia (14-15 listopada, br.).

Chętni do przetestowania gry powinni posiadać system Android oraz adres pocztowy Google. Zgłoszenia z konta Google należy wysyłać do 9 listopada br. na adres natalia.zbroja@wroclaw2016.pl, w temacie maila wpisując „zgłoszenie do testów”. 10 listopada wybrani gracze otrzymają wiadomość z linkiem do gry w wersji demo oraz instrukcją jej instalacji.

Misja Wrocław” to gra przygodowa podkreślająca wyjątkowe cechy stolicy Dolnego Śląska.
W grze wcielimy się w bohatera, który pewnego dnia natrafia w bibliotece na starą mapę Europy, ukrytą w jednej z książek. Na dokumencie znajdują się tajemnicze notatki oraz oznaczenia, a większość z nich wskazuje na miasto Wrocław. Jedna z nich wspomina o mitycznym skarbie znajdującym się gdzieś w tym mieście. Poprzez szereg misji, z których każda stanowi odrębną mini-grę, gracz przybliża się do odkrycia skarbu Wrocławia. Gra pełna jest nawiązań do Europejskiej Stolicy Kultury, którą miasto będzie w 2016 roku oraz ciekawostek dotyczących Wrocławia.

Gra jest efektem pracy zwycięzców, ogłoszonego w lutym 2014 roku, konkursu na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Rywalizację wygrała grupa studentów związanych z Kołem Naukowym Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej „TK Games”. Koordynatorem projektu jest Piotr Sobolewski, doktorant uczelni.