Zgrupowanie Reprezentacji Polski w hotelu

Fot. DoubleTree by Hilton Warsaw

W poniedziałek, 1 września, Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła zgrupowanie przed meczami eliminacyjnymi do EURO 2016. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 września z kadrą Gibraltaru. Ostatnia konferencja przedmeczowa już jutro o godzinie 13:45 w hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw, który stanowi bazą noclegową dla piłkarzy.

  ADAM NAWALKA, ROBERT LEWANDOWSKI, LUKASZ PISZCZEK

Reprezentacja piłkarska pod przewodnictwem trenera Adama Nawałki, rozpoczęła w poniedziałek, 1 września przygotowania do pierwszego meczu w eliminacjach do EURO 2016. Do portugalskiego Faro, gdzie odbędzie się najbliższe spotkanie z Gibraltarem, reprezentacja wyruszy z hotelu w sobotę 6 września, dzień przed meczem.

Przy wyborze hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw – jako bazy dla reprezentacji, ważne dla nas było kilka rzeczy” – podkreśla Jakub Kwiatkowski, Rzecznik Prasowy PZPN. „Po pierwsze, jego wysoki standard oraz zasoby w postaci pomieszczeń ćwiczeniowo-relaksacyjnych – ważne zarówno dla piłkarzy jak i sztabu medycznego. Dodatkowo, łatwy i szybki dostęp do dobrej jakości boiska do ćwiczeń. Ze względu na pewne oddalenie od centrum miasta, piłkarze mają tutaj także zapewnioną ciszę, spokój i mogą się skoncentrować na najważniejszym, czyli przygotowaniu do najbliższego meczu z Gibraltarem”.

Do dyspozycji piłkarzy jest światowej klasy Spa z 18 gabinetami zabiegowymi, kompleksowo wyposażona siłownia i sala Fitness, a także jedyny w Warszawie basen z nisko zasoloną wodą. Reprezentacja korzysta z boiska Klubu Sportowego ZWAR przy ul. Mieczysława Pożaryskiego, zlokalizowanego zaledwie 5 minut od hotelu oraz stadionu Polonii Warszawa.

Jesteśmy dumni z wyboru naszego hotelu jako bazy noclegowo-wypoczynkowej dla Reprezentacji Polski przed pierwszym meczem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016” – mówi Sebastian Szczepski, Dyrektor Generalny DoubleTree by Hilton Warsaw. „Specjalnie do dyspozycji kadry oddaliśmy całe skrzydło hotelu, w którym znajdują się ekskluzywne pokoje z tarasami. Dołożymy wszelkich starań, aby piłkarze oraz sztab trenersko-medyczny czuli się u nas komfortowo i wrócili do Polski z trzema punktami.”

W hotelu odbywają się konferencje prasowe z dziennikarzami. Ostatnia przedmeczowa zaplanowana jest na piątek, 5 września na godzinę 13:45. Weźmie w niej udział trzech zawodników oraz przedstawiciel sztabu reprezentacji.