Zamawiasz online i płacisz za pobraniem?

Całodobowy dostęp 7 dni w tygodniu, intuicyjna i prosta obsługa, szybkość dostawy — te zalety najczęściej wymieniają klienci, którzy skorzystali z Paczkomatów® InPost. Teraz, aby jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z innowacyjnych terminali do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek, we wszystkich automatach zainstalowano czytniki kart płatniczych. Dzięki temu w każdym z 1100 Paczkomatów® InPost w Polsce klienci będą mogli zapłacić w wygodny i szybki sposób za nadanie paczki lub odebranie przesyłki za pobraniem. Dodatkowo, ponad połowa terminali jest już wyposażona w czytniki do płatności zbliżeniowych, co wpisuje się w preferencje polskich konsumentów. Według badań firmy First Data niemal 60 procent dorosłych Polaków chce płacić kartami zbliżeniowymi i ma zaufanie do takiej formy rozliczeń.

Płatności bezgotówkowe stają się coraz popularniejsze, co znajduje potwierdzenie we wzroście wskaźnika ubankowienia Polaków. Na koniec II kwartału 2014 r. znajdowało się na rynku polskim 35,2 mln kart płatniczych. Co również jest istotne, rynek nowoczesnych technologii płatniczych w Polsce rozwija się bardzo szybko — według danych szacunkowych na koniec II kwartału 2014 r. było w obiegu ok. 24,1 mln kart z funkcją zbliżeniową, co stanowi 68,5% wszystkich kart płatniczych, a 21% posiadających je Polaków deklaruje korzystanie z nich przynajmniej raz w tygodniu. Ofertę bezstykowych płatności zbliżeniowych uzupełnia możliwość rozliczania się smartfonem za pomocą technologii NFC – z obydwu rozwiązań można już korzystać w wielu Paczkomatach® InPost. Co więcej, od teraz każda nowa maszyna, która zostanie zainstalowana na polskim lub zagranicznym rynku, również będzie spełniała wspomniane wyżej standardy.

„Polacy coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę – polubili karty płatnicze i związaną z nimi wygodę. Znacznie wyróżniają się też płatności zbliżeniowe cieszące się w Polsce dużą popularnością i zaufaniem. Dzięki nowatorskiej technologii proces płacenia jest skrócony do minimum. Decyzja o wdrożeniu czytników kart we wszystkich naszych urządzeniach jest elementem realizacji strategii ciągłego ulepszania funkcjonalności Paczkomatów® InPost. Teraz klient może nadać przesyłkę lub odebrać zamówiony towar nawet bez portfela — wystarczy odpowiednio przystosowany smartfon. Oczekujemy, że dzięki tej innowacyjności korzystanie z Paczkomatów® InPost stanie się jeszcze przyjemniejszą i efektywniejszą formą dostawy zakupów dokonanych online” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl.