Wyprzedaż  – starego rocznika – w mieszkaniówce

Czy deweloperzy przygotowują oferty specjalne pod koniec roku? Gdzie szukać mieszkań w promocji? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl przeprowadzili na ten temat sondę wśród wiodących firm deweloperskich w kraju.

 

Monika Kudełko, reprezentująca firmę Activ Investment 

 

W naszych inwestycjach istnieje możliwość indywidualnej negocjacji cen. Zasadą jest, że im większego mieszkania dotyczy upust, tym udzielamy większej zniżki. Okresowo wprowadzamy także oferty specjalne.

 

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań w Atal

 

Od początku grudnia wprowadziliśmy ofertę promocyjną, skierowaną do osób, które chciałyby dokonać zakupu mieszkania jeszcze przed końcem roku w naszych osiedlach we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Łodzi i Warszawie. Kupując mieszkanie w projektach realizowanych przez Atal można dostać upust w wysokości od 100 zł do 450 zł brutto w zależności od inwestycji i mieszkania.

 

Wojciech Stisz reprezentujący Barc Warszawa

 

W inwestycji Tarasy Dionizosa przy ul. Winorośli na warszawskiej Białołęce wyselekcjonowaliśmy pulę mieszkań, które znalazły się w grudniowej ofercie specjalnej. Wybrane mieszkania, które wcześniej kosztowały 5780 zł/mkw., można teraz kupić w cenie 5500 zł/mkw.

 

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

 

W inwestycji Dobra Wola I w Warszawie, w której mamy w sprzedaży ostatnie, gotowe mieszkania, ceny negocjujemy z klientami indywidualnie.

 

Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w Dolcan

 

Na grudzień przewidzieliśmy świąteczne promocje w naszych inwestycjach. W gotowym projekcie Kamyk Zielony na warszawskiej Białołęce mamy promocje na wybrane mieszkania na piętrach z poddaszem. Lokal o pow. 82 mkw. z wysokim poddaszem także o metrażu 82 mkw. oraz ogrodem o pow. 100 mkw., które kosztowało 475 tys. zł, oferujemy obecnie za 456 tys. zł. Do mieszkań nie objętych promocją cenową dodajemy wkład kominkowy z płaszczem wodnym gratis.

W Miasteczku Rubikon w stołecznych Włochach mamy promocyjne ceny na wybrane mini apartamenty. Lokal jednopokojowy o pow. 26 mkw., który kosztował 207 tys. zł, w promocyjnej cenie kosztuje 191 tys. zł.

W projekcie Pasikonik w podwarszawskich Markach promocyjne mieszkania mamy w cenie od 3.900 zł/mkw. Lokal na piętrze o pow. 78 mkw., z  wysokim poddaszem wielkości 78 mkw., który kosztował 363 tys. zł, oferujemy teraz za 351 tys. zł.

W gotowym osiedlu Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie także mamy promocyjne ceny – od 5.060 zł/mkw. Lokal na piętrze o pow. 67 mkw., z wysokim poddaszem o takiej samej powierzchni, który kosztował 412 tys. zł, w promocji jest za 383 tys. zł. Z kolei w gotowym Osiedlu Powstańców i Osiedlu Orla w Ząbkach mamy zimową promocję na garaże, które obecnie kosztują 10 tys. zł i są o 2,5 tys. zł tańsze. W ukończonej inwestycji Ogrody Ochota w Warszawie oferujemy wykończenie mieszkań gratis.

 

 

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

 

W naszej ofercie jest obecnie ponad 2000 mieszkań. Niemal co weekend organizujemy dni otwarte, na których obowiązuje oferta specjalna, przygotowana dla danego osiedla. Oferujemy wykończenie „pod klucz”, roczny czynsz w cenie mieszkania, czy podwójne dopłaty do rat kredytu.

 

Mirosław Półtorak, prezes zarządu Dom Developer

 

W ofercie promocyjnej mamy obecnie kilka mieszkań w I etapie osiedla Brzozowe

Zacisze we Wrocławiu, ze względu na zbliżający się koniec procesu sprzedaży

i wejście inwestycji w II etap realizacji.

 

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Euro Styl

 

Zawsze przygotowujemy bonusy dla klientów, którzy odwiedzają nas na targach lub

podczas dni otwartych. Wprowadziliśmy także system „okazja miesiąca”, w ramach

którego proponujemy pewną pulę mieszkań w okazyjnych cenach. Ponadto każdemu

klientowi oferujemy kartę rabatową Home Profit, uprawniającą do zniżek w około 700 sklepach z wyposażeniem wnętrz w całej Polsce.

 

Katarzyna Daszkiewicz reprezentująca Grupę Inwest

 

W inwestycji na warszawskim Bemowie przy ul. Strąkowej mamy do sprzedania mieszkanie pokazowe z wykończoną kuchnią oraz sprzętem AGD. Mieszkanie oferujemy z garażem w cenie.

 

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro

Nasze mieszkania sprzedają się regularnie, jednak co jakiś czas przygotowujemy specjalne oferty promocyjne, w których często proponujemy rabat na mieszkanie, tańsze miejsca postojowe, piwnicę w cenie, 5-letnią gwarancję domu i kolektory słoneczne.

 

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction

 

Nasi klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje. Tylko w grudniu w inwestycji Zielona Dolina na warszawskiej Białołęce oferujemy kuchnię wraz z AGD gratis, w Bliskiej Woli przy ulicy Kasprzaka w Warszawie – umowę deweloperską gratis oraz rabaty i niespodzianki przy zakupie. W osiedlu Villa Campina położonym w odległości 8 min. od stołecznego Bemowa, w cenie dwupokojowego mieszkania w centrum miasta mamy domy, objęte programem MDM.

 

Katarzyna Żarska, reprezentująca Marvipol

 

W naszych ukończonych inwestycjach zostało niewiele mieszkań i spodziewamy się w  pierwszych miesiącach 2015 roku sprzedać wszystkie gotowe mieszkania bez promocji.

 

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

 

Nasza polityka cenowa zakłada stabilne podejście do cen na każdym etapie inwestycji. Aktualnie rozszerzamy portfolio  realizowanych inwestycji klienci mogą więc wybierać z większej ilości projektów o szerszym spektrum cenowym, lokalizacjach oraz na różnych etapach budowy. Mamy w nich skalkulowane stawki na niskim poziomie, np. w projekcie Księżycowa 60 na warszawskich Bielanach ceny oscylują na poziomie 6.500 zł za metr.

 

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

 

W każdym miesiącu Polnord organizuje akcje promocyjne. W grudniu nasi klienci będą mogli liczyć na promocyjną ofertę sprzedaży mieszkań w ramach – Podwójnego tygodnia korzyści. Oferta obejmuje zarówno oddane do użytku inwestycje: Dwa Potoki w Gdańsku, Ku Słońcu w Szczecinie, jak i projekty będące w trakcie budowy: Dwa Tarasy w Gdańsku, Bramę Sopocką w Gdyni, City Park w Łodzi , Tęczowy Las w Olsztynie, Neptun Ząbki i Śródmieście Wilanów w Warszawie.

 

Piotr Wiak, wiceprezes zarządu ds. handlowych w Rafin

 

Oferujemy w specjalnych cenach mieszkania na osiedlu Złota Podkowa oraz Dobrym Osiedlu we Wrocławiu. Ilość mieszkań, które znalazły się w ofercie promocyjnej jest ograniczona.

 

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg

 

W ofercie Robyg regularnie pojawiają się zarówno cykliczne, jak i okazjonalne promocje na wybrane mieszkania. Dobrą okazją do zapoznania się z nimi są organizowane regularnie dni otwarte w biurach sprzedaży. Od jesieni bieżącego roku rozszerzony został – bez dodatkowych opłat – standard Robyg o usługę Smart House, która umożliwia zdalne zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz systemem ochrony za pomocą urządzeń mobilnych.

 

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

 

Na nieco bardziej preferencyjne ceny można liczyć w momencie, kiedy rozpoczynamy nowe inwestycje i część lokali objęta jest ofertą przedsprzedażową. W I połowie 2015 r. chcemy rozpocząć projekt City Link przy ul. Skierniewickiej na warszawskiej Woli. Rozważamy wprowadzenie w nim niższych cen w przedsprzedaży.

 

Joanna Kubiak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Vantage

 

W każdym miesiącu pojawiają się w naszej ofercie mieszkania w specjalnych cenach. Na przykład w grudniu w II etapie inwestycji Centauris można zakupić mieszkania wykończone pod klucz w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

 

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

 

Mieszkania w promocyjnych cenach można znaleźć obecnie w krakowskich inwestycjach Wawel Service. W oddanej inwestycji Wielicka 44 polecamy mieszkanie trzypokojowe z balkonem o pow. 63 mkw. w cenie 387 tys. zł. W kameralnej, gotowej inwestycji Mochnackiego na Woli Duchackiej w Krakowie mamy 40 metrowe mieszkanie w promocji za  234 tys. zł. W eleganckim, nagradzanym apartamentowcu Pod Fortem w krakowskiej dzielnicy Krowodrza, oferujemy ostatnie mieszkanie (62 mkw.) w specjalnej cenie – 393 372 zł.

 

Agnieszka Wójcik dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Wikana

 

Nie organizujemy wyprzedaży. Poziom wyprzedania w naszych inwestycjach oddanych do użytkowania w 2014 r. m.in. SkyHouse w Lublinie i Osiedlu Panorama 4 w Rzeszowie jest wysoki.