Wschodni boom na smarownice Promotechu

Fot. Promotechu

Smarownice do szyn z elektronicznym systemem sterowania – to unikatowe urządzenie Promotechu, produkowane na rynek białoruski, rosyjski i kazachski. Nowatorskie rozwiązanie jest efektem współpracy z białoruską spółką Vektor. 

Urządzenie ma zastosowanie na kolei, gdzie występuje problem zużywania się szyn oraz rantów kół jezdnych w wyniku tarcia. Dostępne na rynku białoruskim smarownice zachodnich firm są drogie, dlatego firma Vektor – partner Promotechu na tamtym rynku, zwróciła się z prośbą do białostockiej spółki o stworzenie alternatywnego urządzenia. Prace nad wspólnym projektem rozpoczęły się w ostatnim kwartale 2013 roku.

– W efekcie udało się skonstruować urządzenie spełniające oczekiwania klientów, konkurujące jakością i ceną z drogimi rozwiązaniami z Europy Zachodniej i USA – mówi Artur Zawadzki, dyrektor operacyjny Promotechu. – Urządzenie jest stosowane wszędzie tam gdzie jest tzw. droga żelazna i za pośrednictwem naszego dealera trafia na rynek białoruski, a także rosyjski i kazachski.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.