Wirtualny spacer po Muzeum ŠKODY i Centrum Obsługi Klienta ŠKODY

ŠKODA otwiera swoje podwoje dla użytkowników Google Street View. Teraz można podczas interaktywnego spaceru zwiedzić dwa ciekawe obiekty czeskiego producenta – Muzeum ŠKODY i Centrum Obsługi Klienta ŠKODY w Mladá Boleslav.

Nowe Muzeum ŠKODY to interaktywny świat przygody – teraz także w wymiarze wirtualnym. To pierwsze muzeum samochodowe w całych Czechach, którego dokładne zwiedzenie całej ekspozycji umożliwia technologia Google Street View. Podczas wirtualnego spaceru przez ekran swojego komputera lub urządzenia przenośnego można dokładnie zapoznać się z samochodami z Muzeum ŠKODY, a nawet wsiąść za kierownicę niektórych z wystawionych zabytkowych wozów – o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca na świecie.

„Nasze muzeum, ponownie otwarte dwa lata temu po gruntownej przemianie, obrazuje wielką historię ŠKODY, przyciągając odwiedzających z całego świata. Oferujemy teraz fanom marki fantastyczną możliwość i udostępniamy im naszą ekspozycję dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu” – mówi Andrea Frydlová, Dyrektor Muzeum ŠKODY.
Dzięki Google Street View każdy może teraz zwiedzać Muzeum ŠKODY nie opuszczając swojego domu, doświadczając od industrialnej architektury hal wystawowych po interesujące detale legendarnych modeli historycznych. Tylko kilka kliknięć myszki dzieli od centrum wystawy i osobistego obcowania z tymi klejnotami motoryzacji!
Internetowy spacer po muzeum umożliwia także zajęcie miejsca za kierownicą wybranych eksponatów. Jest wśród nich pierwszy samochód czeskiej marki, model Voiturette A, stworzony przez ojców założycieli Václava Laurina i Václava Klementa, jak i wiele innych legend czeskiej motoryzacji, takich jak L&K – ŠKODA 110, ŠKODA 860, ŠKODA Superb 4000 czy też ŠKODA 1101 „Tudor” Cabriolet.

Zwiedzający mogą też wirtualnie wejść do rzadkiej ŠKODY Popular Sport Monte Carlo, jak i niegdyś popularnej w Polsce 1000 MB. Całe doświadczenie wzbogaca prezentacja studium ŠKODA VisionD. Odwiedzający mogą także porównać deski rozdzielcze dwóch modeli wyczynowych: tryumfującej niegdyś 130 RS oraz najbardziej uznanego i udanego samochodu rajdowego ostatnich lat, Fabii S2000.
Pod koniec 2012 roku Muzeum ŠKODY powróciło w zupełnie odmienionej, nowoczesnej formie, stając się multimedialną wizytówką wielkiej przeszłości marki w bardzo atrakcyjnej formie. W historycznych halach przy ulicy Václava Klementa można wybrać się w inspirującą podróż przez niemal sto dwadzieścia lat pasjonującej historii czeskiej motoryzacji zawartej w pochłaniającym umysł i serce doświadczeniu multimedialnym.

Kolekcja Muzeum ŠKODY obejmuje około 340 wartościowych eksponatów wystawionych na przestrzeni ponad 1 800 metrów kwadratowych. To eklektyczna kolekcja, rysująca kompletny obraz zróżnicowanych wyzwań, jakie ŠKODA przed sobą stawiała – obejmuje popularne samochody seryjne, utytułowane wozy wyścigowe i rajdowe, prototypy, a także szeroki wybór silników, cztery motocykle i rower. Internetowy spacer daje smak fascynujących przeżyć, które czekają na gości w Muzeum ŠKODY.
Google Street View daje także internautom szansę wirtualnego rozejrzenia się po Centrum Obsługi Klienta ŠKODY w Mladá Boleslav. Odwiedzający mogą obejrzeć tam z każdej strony całą obecną gamę modelową marki, wliczając w to aktualną ofertę rowerową i firmowych akcesoriów. Placówka ta przeszła gruntowną modernizację w 2013 roku.