Wielki Finał Marathon24 już w sobotę w Gdyni!

Już w sobotę 29 listopada 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zostanie przeprowadzony Wielki Finał największego międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego organizowanego w Polsce. W zmaganiach weźmie udział 30 drużyn.

Drugi etap „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 29 listopada 2014 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Po uroczystym rozpoczęciu, zawodnicy rozpoczną 24-godzinną rywalizację, w której pula nagród to 30 000 zł w gotówce.

W Wielkim Finale udział weźmie 30 trzyosobowych drużyn, które będą rozwiązywać trzy wyjątkowo trudne zadania. Każde z nich będzie wymagało od zawodników opracowania skutecznej taktyki, wdrożenia jej za pomocą programu oraz obserwacji poczynań przeciwników i wprowadzania odpowiednich modyfikacji do strategii. Wśród finalistów znajdą się informatycy nie tylko z Polski, ale także z siedmiu innych krajów w tym z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Czech, Austrii, Włoch czy Serbii. Są to zarówno licealiści, studenci, pracownicy naukowi, jak również zawodowi programiści. Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody pieniężne.

Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni powiedział: „Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to miejsce, do którego przybywają najlepsi programiści z całego świata. Jednym z dowodów na to jest międzynarodowy konkurs programistyczny Marathon24, który organizujemy z myślą o przyszłości rozwoju nauki i biznesu w naszym mieście.”

Katarzyna Mączkowiak, Dyrektor Projektu, dodała: „24 godziny, w trakcie których odbędzie się Wielki Finał, będą dla zawodników nie lada wyzwaniem. Programiści będą musieli stawić czoła nie tylko trudnościom związanym z samymi zadaniami czy strategią przeciwników, ale także własnemu zmęczeniu. Wierzę, że dzięki wysokiemu poziomowi reprezentowanemu przez wszystkich finalistów, konkurencja będzie niezwykle ciekawa, a wygrana da zwycięzcom tym większą satysfakcję. Wyniki zmagań drużyn będzie można na bieżąco śledzić na stronie www.marathon24.com.”

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z finału pierwszej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.