Wielki Finał Marathon24 już 29 listopada 2014 r.

W ostatni weekend listopada (29 i 30 listopada 2014 r.) odbędzie się 24-godzinny Wielki Finał drugiej edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego “Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”. W zmaganiach o nagrody udział wezmą reprezentanci 8 krajów.

Rozstrzygnięcie drugiej edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24 odbędzie się już 29 i 30 listopada 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Wielki Finał będzie trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, w trakcie których 30 trzyosobowych drużyn będzie walczyć o nagrodę główną. Finaliści zmierzą się z trzema zadaniami wymagającymi nie tylko bardzo wysokich umiejętności programistycznych, ale też zdolności ustalenia skutecznej strategii i szybkiego reagowania na zagrania przeciwników.

W Wielkim Finale zmierzą się reprezentanci z ośmiu krajów, w tym z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Czech, Włoch, Austrii i Serbii. Są to zarówno studenci, pracownicy naukowi, zawodowi programiści, jak również licealiści. Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 30 000 zł.

Katarzyna Mączkowiak, Dyrektor Projektu, powiedziała dzisiaj: „Wielki Finał drugiej edycji Marathon24 zapowiada się równie ciekawie jak zeszłoroczny. Mamy 30 silnych drużyn, które w kwalifikacjach uzyskały bardzo wysokie wyniki, więc możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji w drugim etapie konkursu. Będzie to jednak przede wszystkim dobra zabawa i okazja do sprawdzenia się i swoich umiejętności w bardzo wymagających warunkach.”

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST