Wielka metamorfoza Blue City

Blue City inwestuje i wzbogaca swoją ofertę o nowe sklepy, funkcje i usługi, zmieniając się w unikalne na skalę kraju centrum handlowo – rozrywkowe.

Centrum Handlowe Blue City przechodzi spektakularną przemianę, dając klientom coraz więcej powodów do jego odwiedzin. Centrum pozyskało nowego, dużego najemcę. Jesienią najnowszy i unikalny w skali światowej koncept otworzy tu IKEA. Sklep będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania prezentacji asortymentu, które ułatwią dokonywanie zakupów.
Ogromne zmiany czekają najwyższe trzy poziomy Blue City, gdzie skoncentrowana zostanie oferta rozrywkowa i gastronomiczna, dostępna dla klientów również w niedziele z ograniczeniami handlu.

Kino, fitness, zabawa i rozrywka

Pod koniec roku Blue City wzbogaci się o kino, które będzie pierwszym obiektem Heliosa w Warszawie. Multipleks z 8 salami projekcyjnymi i około 900 fotelami zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewniające wyjątkową jakość obrazu i dźwięku. Kinomani odwiedzający pierwszego warszawskiego Heliosa będą mieli możliwość skorzystania z oferty premium sieci i oglądania filmów także w 3 salach Helios Dream z elektrycznie regulowanymi fotelami.

Blisko 5000 m2, dotychczas wykorzystywanych na cele biurowe zajmie niemiecki operator fitness klubów, firma Fit/One, dla którego będzie to debiut na polskim rynku. Będzie to również największy pod względem powierzchni klub fitness w Polsce. Mimo, że jego otwarcie jest zaplanowane na koniec roku, klub rozpoczął już z sukcesem sprzedaż karnetów.

Na jesień zaplanowano inaugurację odmienionej, jednej z największych sal zabaw dla dzieci Inca Play, gdzie przybędzie atrakcji, a atestowane konstrukcje zabawowe pozwolą  rodzicom bawić się ze swoimi dziećmi.

Kolejną niespodzianką dla klientów będzie unikalny, pierwszy w Polsce, a trzeci na świecie, po Czechach i Dubaju, koncept rozrywkowy TEPfactor. W Czechach, gdzie działa od 2012 roku, odwiedziło go już ponad 200 tys. osób.

Unikalne miejsce w skali kraju

– Naszym celem jest przystosowanie Blue City do zmieniających się realiów rynkowych, wymagań klientów, sposobu, w jaki rodziny spędzają wolny czas. Postanowiliśmy ponieść wielomilionowe nakłady inwestycyjne, aby dostosować centrum do nowych wyzwań.
W ten sposób chcemy również zminimalizować wpływ ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele na naszą działalność. Głęboko wierzę, że wszystkie podejmowane przez nas działania zwiększą poziom zadowolenia naszych klientów, czyniąc Blue City najciekawszym centrum handlowym w mieście – mówi Yoram Reshef, Dyrektor Generalny Blue City.

Przemianie Blue City sprzyja nietypowa architektura. Siedem kondygnacji i niespotykanej wysokości atrium z głównym placem w środku ułatwia wyraźny podział na strefy handlu, jedzenia i rozrywki.

Blue City pozyskało również innych najemców z segmentu rozrywkowego oraz nowe restauracje, które rozpoczną działalność w czwartym kwartale tego roku. Ponadto wymienione zostaną na większe i nowocześniejsze interaktywne mapy, a przed świętami pojawią się nowe dekoracje świąteczne. Przygotowywana jest także nowa strona internetowa centrum.

Centrum Handlowe Blue City miało do tej pory najszerszą propozycję rozrywki i najbardziej rozbudowaną ofertę dla dzieci w Warszawie. Teraz będzie unikalnym centrum handlowym i rozrywki na skalę kraju.

Nowości w Blue City:
•    IKEA zajmie powierzchnię prawie 5000 m2 w samym centrum budynku, na poziomach 0 i +1. W nowatorskim sklepie dostępne będą akcesoria wyposażenia wnętrz, natomiast pozostałe produkty z asortymentu IKEA, w tym meble, będzie można zamówić on-line – samodzielnie lub z pomocą pracowników. Znajdzie się tu również przestrzeń na IKEA Food, gdzie serwowane będą między innymi kawa, kanapki, hot-dogi i koktajle.
•    Pierwsze w Warszawie kino Helios (poziom +4) będzie się składało z ośmiu sal, w tym trzech sal Helios Dream, w których znajdzie się aż 900 foteli. Kino zostanie wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające m.in. wyjątkową jakość obrazu w rozdzielczości 4K oraz doskonały dźwięk Dolby Atmos.
•    Największy klub fitness w Polsce, którego operatorem jest znana na niemieckim rynku marka Fit/One zostanie otwarty na poziomie +3, w części budynku, w którym do tej pory mieściły się biura. Na powierzchni prawie 5000 mkw. oprócz nowoczesnej siłowni z najlepszym sprzętem treningowym firmy Life Fitness będzie studio z sauną, solarium i łóżkami do masażu.
•    Nowa Sala zabaw Inca Play, zajmie powierzchnię 1300 m2, na których znajdzie się specjalna, kilkupoziomowa konstrukcja, umożliwiająca zabawę dorosłym wspólnie z ich podopiecznymi, miejsce zabaw dla dzieci młodszych i starszych, elementy edukacyjne oraz nowatorskie salki urodzinowe. Uzupełnieniem oferty będzie kawiarnia Inca Cafe oraz imprezy i zajęcia tematyczne dla najmłodszych.
•    TEPfactor zajmie ponad 1500 m2 powierzchni na poziomie +3. To specjalnie zaplanowana przestrzeń, w której będzie można sprawdzić swoją sprawność fizyczną, zręczność, cierpliwość oraz umiejętność działania w grupie. TEPfactor jest atrakcją skierowaną do rodzin, grup znajomych, szkolnych, pracowników oraz  parterów biznesowych.