Wieczór Kina Gatunków w Stacji Mercedes

fot. Stacja Mercedes

W najbliższy czwartek, o godzinie 20.00, Stacja Mercedes zaprasza na wyjątkowe spotkanie filmowe. W ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja o kinie gatunków oraz projekcja filmu pt. „Mały palec” – barwnej i humorystycznej opowieści o pewnej grupie warszawiaków. Wydarzeniu towarzyszyć będzie widowiskowy pokaz kaskaderski w wykonaniu Stunt Forces – grupy, która wystąpiła także w prezentowanym podczas spotkania filmie.

 

Czwartkowy wieczór w Stacji Mercedes dedykowany będzie fanom dobrego, polskiego kina. Podczas wydarzenia odbędzie się dyskusja na temat kina gatunków, w której wezmą udział reżyser Tomasz Cichoń oraz kompozytor muzyki filmowej Łukasz Targosz. Cichoń jest absolwentem Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Na swoim koncie ma już między innymi takie krótkometrażowe produkcje, jak „Czarna skrzynka”, „Cargo” oraz „Mały palec” – obraz, który publiczność zgromadzona w Stacji zobaczy na zakończenie wydarzenia. Podczas spotkania w Stacji, Cichoń przybliży gościom specyfikę kina gatunku, opowie jak do tego rodzaju produkcji przygotowuje się scenariusze i co dla producentów jest najważniejsze w realizacjach tego typu. Drugi z prelegentów – Łukasz Targosz, który skomponował muzykę do takich obrazów jak „Listy do M”, „Świadek koronny”, „Kamienie na szaniec”, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, czy prezentowany podczas wydarzenia „Mały palec”, opowie publiczności
w Stacji o roli muzyki w filmach.

 

Film „Mały palec”, który zobaczą widzowie w Stacji, jest barwnym obrazem perypetii Tomka (Stanisław Hubert), Leszka (Remigiusz Jankowski) i Seweryna (Adam Bobik), którzy kradną bardzo drogi samochód i tym samym sprowadzają sobie na głowę nie lada problemy. Trzech głównych bohaterów zaczepia kelnerkę (w tej roli Anna Samusionek), co z kolei rozpoczyna prawdziwe zamieszanie. Kulminacyjnym momentem zdarzeń jest bójka w barze, przygotowana przez grupę kaskaderów ze Stunt Forces, których pokaz umiejętności goście Stacji zobaczą również na żywo podczas wydarzenia. To będzie z pewnością spektakularne wydarzenie, mając na uwadze bogate doświadczenie grupy kaskaderskiej, a w tym udział zespołu w tworzeniu choreografii walki do słynnej gry komputerowej „Wiedźmin”.

 

Letni pawilon Mercedesa serdecznie zaprasza na wydarzenie. Goście Stacji będą mieli okazję wziąć udział w ciekawym panelu dyskusyjnym, ale także na własne oczy zobaczą prawdziwą walkę kaskaderską, w wykonaniu profesjonalistów – rodem z filmu gangsterskiego.

 

Plan wydarzenia:

20.00 – pokaz kaskaderów Stunt Forces.

20.10 – trailer filmu http://www.studiomunka.pl/film,28807,18,Maly-palec.html

20.15 – dyskusja na temat kina gatunków z udziałem reżysera Tomasza Cichonia oraz kompozytora muzyki filmowej – Łukasza Targosza

21.00 – pokaz filmu „Mały Palec”