Weekend pełen sportowych emocji

IX Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci, mecz rugby, turniej piłkarski i bieg na Białołęce oraz Windsurfing na Narodowym,  to tylko niektóre ze sportowych propozycji przygotowanych na nadchodzący weekend, 6-7 września. Towarzyszyć im będą zmiany w organizacji ruchu.

 

IX Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci

W niedzielę, 7 września na Stadionie “ORZEŁ” (ul. Podskarbińska 12), o godz.15.00 odbędzie się IX Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie “Sport Dzieci i Młodzieży”. Wezmą w nim udział dzieci w wieku od 11 do 13 lat z Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski.

 

Polskę reprezentować będą finaliści XX Ogólnopolskiego Finału “Czwartków Lekkoatletycznych”. Młodzi sportowcy zmagać się będą w 6 konkurencjach – bieg na 60m, 300m, 600m (dziewczęta), 1000m (chłopcy), skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Dzieci wystartują w 3 grupach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców.

 

Mecz rugby Polska – Szwecja

W sobotę, 6 września, na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 (Ośrodek Polonia) odbędzie się mecz rugby pomiędzy reprezentacją Polski oraz Szwecji. Będzie to początek kolejnej edycji zmagań o Puchar Narodów Europy Dywizji 1B. Polacy są faworytami, ale Szwedzi potrafią być groźni, zwłaszcza na początku rozgrywek. Więcej informacji na temat rozpoczynającego się o godz. 18.00 meczu tutaj.

 

Sportowe atrakcje na Białołęce

Dodatkowo dzielnica Białołęka m.st. Warszawy przygotowała Turniej Piłki Nożnej oraz „Bieg przez most” – więcej informacji tutaj. Podczas biegu wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu – więcej informacji tutaj.

 

Windsurfing na Narodowym

Trzy tysiące metrów sześciennych wody, wiatr dochodzący w porywach do blisko 70 km/h i najlepsi windsurferzy na świecie to wszystko w ramach Halowego Pucharu Świata w Windsurfingu. Zawody rozgrywane na Stadionie narodowym są częścią prestiżowego cyklu PWA World Tour.

 

Na płycie stadionu ustawiony został wielki basen – długi na 90 i szeroki na 33 metry. Wypełnienie go trzema tysiącami metrów sześciennych trwało ponad dwa dni – blisko 50 godzin. Na Stadionie Narodowym pojawią się najlepsi w rankingu Professional Windsurfers Association, na czele z dziewięciokrotnym mistrzem świata, Australijczykiem Stevem Allenem. O punkty będą walczyć także Polacy. Bilety są już w sprzedaży. Młodzież szkolna i studenci mogą otrzymać rabat na ich zakup. Więcej informacji tutaj.

 

Imprezie towarzyszyć będą zmiany w organizacji ruchu. W sobotę, 6 września, od godz. 17.00 do 20.30 oraz w niedzielę, 7 września, od godz. 12.00 do 15.00 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Waszyngtona, Saska, Zwycięzców i Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

 

Po imprezie, gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta wyłączona z ruchu zostanie aleja i most Józefa Poniatowskiego (na odcinku rondo J. Waszyngtona – rondo gen. Ch. de Gaulle’a). Po zamknięciu ul. Francuskiej, autobusy linii 117, 138, 146 pojadą objazdem – ulicami Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona.

 

W przypadku wyłączenia z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego (6 września, od godz. 23.00 i 7 września, od godz. 20.00) na trasy zmienione zostaną skierowane linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22, 24, 77 oraz autobusowe: 102, 111, 117, 141, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. Podczas wyłączenia ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z (Pl. Zawiszy – Krucza). Kibice wracający do domów (6 września od godz. 23.00 i 7 września od godz. 20.00) będą mogli wtedy skorzystać z dodatkowych kursów linii: 3 (Al. Zieleniecka – Gocławek), 509 (Rondo Waszyngtona – Gocław), N42 (Centrum – Os. Górczewska), N43 (Dw. Centralny – Chomiczówka) i N81 (Centrum – Branickiego). Zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe: 902 (Wybrzeże Szczecińskie – Dw. Centralny) oraz 903 (Rondo Waszyngtona – Bródno-Podgrodzie).

 

Uwaga – jeśli most nie zostanie zamknięty pasażerowie będą mogli korzystać z linii 507 (Rondo Waszyngtona – Dw. Centralny). Linia 902 nie będzie uruchamiana.