Warszawskie Dni Rodzinne pełne atrakcji!

Już w najbliższy weekend, 12 – 14 września, odbędą się kolejne Warszawskie Dni Rodzinne. Atrakcje, które czekają na dzieci i rodziców to m.in. warsztaty artystyczne i językowe, zabawy, eksperymenty naukowe, spotkania ze specjalistami.

Podczas tego weekendu miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, w tym warszawskie kluby dla rodzin, fundacje, muzea oraz prywatne firmy udostępnią kilkadziesiąt atrakcji dla rodzin z dziećmi. Podczas imprezy będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach z ceramiki, lekcjach angielskiego, warsztatach naukowych czy rajdzie terenowym dla robotów. Aby wziąć udział w animacjach przygotowanych w stolicy należy wejść na stronę Warszawskich Dni Rodzinnych, wybrać zajęcia i zgłosić w nich chęć udziału. Liczba miejsc ograniczona. – Ilość wydarzeń organizowanych podczas Warszawskich Dni Rodzinnych pokazuje, jak wiele jest w stolicy miejsc, które mogą odwiedzić rodziny z dziećmi. Wspieramy tworzenie przestrzeni do twórczego spędzania czasu – zarówno podczas specjalnych wydarzeń, jak i na co dzień. Przykładem tego są Warszawskie Kluby dla Rodzin, które w latach 2014-2016 ratusz dofinansował kwotą prawie 2 mln zł. Kluby prowadzone przez organizacje pozarządowe wspierają integrację rodziców z dziećmi – podkreśla Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Jesiennej edycji Warszawskich Dni Rodzinnych towarzyszyć będzie „Wielki Piknik Rodzinny Prudential”, który rozpocznie się w niedzielę, 14 września, od godz. 11 w Forcie Sokolnickiego. Podczas pikniku na rodziny będzie czekało kilkadziesiąt atrakcji, m.in. wspólne malowanie wielkoformatowego obrazu, Kącik Małego Artysty, strefa Mocy Umysłu, szereg atrakcji językowo-kulturowych, oraz wielka zabawa „Podróże kształcą”. Wszystkie wydarzenia w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych są bezpłatne dla posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka.

Warszawskie Dni Rodzinne współfinansuje m.st. Warszawa.