VI Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Licencjonowanych Taksówkarzy –

W najbliższą sobotę w stolicy odbędzie się VI Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Licencjonowanych Taksówkarzy Sawa Taxi Cup. Po raz pierwszy gospodarzem turnieju jest lider wśród warszawskich korporacji taksówkowych – Sawa Taxi, a patronat nad nim objęła Fundacja DKMS, która pomaga ludziom potrzebującym przeszczepu szpiku lub komórek macierzystych.

 

Uczestnicy charytatywnej imprezy sportowej spotkają się w hali sportowej CRS Bielany w Warszawie. W turnieju piłki halowej wezmą udział przedstawiciele korporacji taksówkarskich z całej Polski. „U siebie” zagrają Sawa Taxi, Ele Taxi, Super Taxi, EcoCar i Warszawscy Taksówkarze. Taxi Lublin, Jaga Taxi Białystok, Cool Taxi Białystok, Barbakan Taxi Kraków, ICar Taxi Kraków, Kraków Airport Taxi czekają mecze wyjazdowe.

Każdej edycji turnieju przyświeca szczytny cel. Dochód z kolejnych rozgrywek jest przekazywany innej organizacji charytatywnej. Podczas majowej edycji rozgrywanej w Lubartowie taksówkarze wraz z organizacją Caritas zbierali pieniądze w ramach akcji „Kilometry dobra”. Wcześniej, w lutym, podczas turnieju w Wieliczce, uczestnicy zgromadzili środki na wsparcie Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Obecna edycja Sawa Taxi Cup będzie także dniem z Fundacją DKMS.

Misja fundacji DKMS sprowadza się do znalezienia dawcy dla pacjentów, którzy wymagają przeszczepu szpiku albo komórek macierzystych. Została założona w 1991 r., a dziś posiada już ponad 4 mln zarejestrowanych potencjalnych dawców komórek macierzystych. Działa w USA, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W Polsce zarejestrowało się już ponad 500 tys. osób. W hali CRS Bielany stanie stoisko fundacji DKMS, na którym wszyscy goście i uczestnicy wydarzenia będą mogli zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalni dawcy.

Impreza ma charakter otwarty, udział w niej mogą wziąć dorośli i dzieci, na których czeka dodatkowa moc atrakcji i niespodzianek zaplanowanych przez organizatorów.