UNIWHEELS zwiększa sprzedaż

Renomowany producent felg UNIWHEELS odnotował zwiększoną sprzedaż wysokiej jakości felg aluminiowych w pierwszej połowie 2014 roku. Zarówno w wymagającym obszarze dostarczania felg producentom samochodów (dywizja Automotive), jak również w obszarze dystrybucji felg pod własną marką i według własnego projektu do sieci globalnych partnerów na rynku wtórnym (dywizja Accessory) sprzedaż osiągnęła wartości rekordowe. W sumie sprzedano ponad 3,5 mln felg, co stanowi wzrost o ponad 200.000 felg w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku.

 

2,899 mln felg zostało dostarczonych przez dywizję Automotive w pierwszej połowie 2014 roku (w zeszłym roku: 2,799 mln felg), co stanowi wzrost sprzedaży o ok. 4%. Dywizja Accessory zwiększyła sprzedaż do 0,601 mln felg (wobec 0,495 mln felg w zeszłym roku), co odpowiada znaczącemu wzrostowi o ponad 21%.

 

Biorąc pod uwagę sprzedaż, która obecnie przekracza oczekiwania, UNIWHEELS liczy na bardzo dobre, wyższe niż zakładane, wyniki półroczne. Oficjalne półroczne wyniki finansowe zostaną opublikowane zgodnie z planem pod koniec sierpnia. Dyrektor generalny UNIWHEELS Ralf Schmid mówi: „Ze względu na pozytywny rozwój sprzedaży w pierwszej połowie roku oraz przewidywaną sprzedaż w drugiej połowie roku szacowaną na podstawie księgi zamówień w obu dywizjach (Automotive oraz Accessory) UNIWHEELS przewiduje dalszy rozwój działalności w tym roku”.