UNIWHEELS wykupuje przed czasem 5-letnie obligacje

UNIWHEELS Holding (Germany) GmbH, czołowy producent felg aluminiowych na europejskim rynku, podjął dzisiaj decyzję o wcześniejszym wykupie obligacji wyemitowanych w kwietniu 2011 roku w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw na rynku obligacji w Stuttgarcie. Data wykupu obligacji zostanie ogłoszona w biuletynie Federal Gazette i opublikowana na stronach korporacyjnych w ciągu nadchodzących dni. UNIWHEELS wypłaci posiadaczom obligacji ich całkowitą wartość (44.5 mln euro) czyli 102% nominalnej wartości wraz z naliczonymi odsetkami 5 listopada 2014 roku.

Pod koniec sierpnia Uniwheels opublikował znacznie lepsze wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2014 roku w obszarze wielkości sprzedaży, przychodów i zysków.

Dzięki znacznie korzystniejszym warunkom biznesowym, spółka w przyszłości będzie opierać się na klasycznym finansowaniu płynącym z nowopowstałego konsorcjum pięciu międzynarodowych banków z Niemiec, Austrii i Polski.

Ralf Schmid, CEO w UNIWHEELS powiedział: „Wykup obligacji znacznie zmniejszy koszty finansowania, co z kolei jeszcze bardziej wzmocni naszą stabilność finansową. Jednak, mając na uwadze nasze bardzo pozytywne doświadczenia z emisją obligacji, będziemy monitorować rynek w celu rozszerzenia i dywersyfikacji naszego portfela, jeżeli będzie taka potrzeba”.

Ze względu na stałe wysokie poziomy sprzedaży – nawet uwzględniając tegoroczną przerwę letnią – oraz ze względu na przewidywany wysoki poziom wykorzystania mocy produkcyjnych w tym i przyszłym roku, UNIWHEELS zaplanował ich zwiększenie. Najprawdopodobniej szybkie uzyskanie dodatkowych zdolności produkcyjnych będzie możliwe w postaci rozbudowy zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli.