Uczniowe polecieli nad Gdańskiem

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (27 października) zabrała ponad setkę uczniów szkół podstawowych z Gdańska na pokład pierwszego samolotu, który będzie stacjonował w nowej bazie operacyjnej w Gdańsku (otwarcie bazy jutro: 28 października 2014r.). Pierwsi pasażerowie to zwycięzcy konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych z Gdańska: pt. „Marzenia uskrzydlają”, którzy przygotowali prace artystyczne na temat: „Twój lot Ryanairem do wymarzonego miejsca w Europie”.  

Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, a finałowa dziesiątka najlepszych prac, została umieszczona na polskiej stronie internetowej www.ryanair.com/pl/marzenia-uskrzydlaja/, na której również można podziwiać 3 najlepsze prace. Wszyscy mogli wziąć udział w publicznym głosowaniu i wybrać swoją ulubioną pracę artystyczną. Trójka zwycięskich szkół to: Niepubliczna SP NASZA SZKOŁA, ZKPiG nr 20 – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku oraz SP nr 47 w Gdańsku.

Ponad setka milusińskich – naszych pierwszych pasażerów samolotu Ryanair stacjonującego w nowo otwartej bazie (od 28 października 2014r.) w Porcie Lotniczym Gdansk Lech Walesa Airport  –  otrzymała modele samolotów Ryanaira, jak również mnóstwo innych upominków, takich jak pluszowe zabawki sprezentowane przez lotnisko w Gdańsku oraz inne pamiątki dostarczone przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną. Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz – powitał wszystkie dzieci, odprowadził je do samolotu i wręczył osobiście każdemu z najmłodszych pasażerów torbę z prezentami. Dzieci najpierw zwiedziły lotnisko, a potem odbyły swój wymarzony lot. Podczas całej zabawy towarzyszyła im duża pluszowa mewa, z którą każdy chciał się przywitać i zrobić sobie zdjęcie.

Zarówno dzieci jak i nauczyciele byli zachwyceni lotem z Ryanairem nad Gdańskiem. Pani Dorota Krawczuk, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku powiedziała: „Dla nas to jest niesamowite, że nagrodą w konkursie jest lot samolotem. Wydawało się nam to nierealne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Z całą pewnością będę latać z Ryanairem jeszcze częściej, ponieważ mam rodzinę w Irlandii”.  Dla wielu małych pasażerów był to pierwszy lot w życiu:

Ania Bajera ze ZKPiG nr 20 – Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku bardzo obawiała się pierwszego lotu, ale później powiedziała: „Już się wcale nie boję latania samolotem. Było super! Widziałam malutkie samochody, wodę, budynki i sklep IKEA”. Maja Brzeska, z tej samej szkoły nie mogła doczekać się lotu i z entuzjazmem wyczekiwała tego wydarzenia: „Będzie super zabawa! Bardzo się cieszę, nigdy jeszcze nie leciałam samolotem”.

Klaudia Kałążna z linii lotniczej Ryanair, która powitała wszystkich uczestników na Lotnisku oraz towarzyszyła im lotu, podkreśliła, że jest to pierwszy taki lot Ryanaira z dziećmi w Polsce i serdecznie pogratulowała utalentowanym uczniom świetnych pomysłów na prace artystyczne. Dodała, że:

„Mamy dzisiaj specjalną okazję i specjalnych gości, którzy są naszymi pierwszymi pasażerami, lecącymi naszym pierwszym samolotem, który będzie stacjonował w bazie Ryanaira w Gdańsku. Już jutro (28 października 2014r.) Ryanair otwiera bazę w Gdańsku, jak również rozpoczyna latać na trasach krajowych: Gdańsk – Warszawa oraz Wrocław – Warszawa dwa razy dziennie (rano i wieczorem, do tej pory lataliśmy raz dziennie). Dziękujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie Ryanaira, którego partnerami są również Gdańsk Lech Walesa Airport i Urząd Miejski w Gdańsku”.