Turniej CS:GO ponownie w Katowicach z pulą nagród 250 000 dolarów

Podczas światowego finału Intel Extreme Masters odbędzie się długo oczekiwany turniej ESL One CS:GO Katowice 2015. Pula nagród sięgnie 250 000 dolarów! Rozgrywki ponownie zawitają do katowickiego Spodka, który podczas ubiegłorocznego finału dosłownie odleciał! 

 

Zeszłoroczna edycja pobiła wszystkie istniejące rekordy dotyczące gry Counter-Strike: Global Offensive. Największa oglądalność, największa publiczność, największa pula nagród, najwięcej aktywnych graczy. Jest to niewątpliwa zasługa polskich kibiców, którzy w wspaniały sposób dopingowali swoich idoli.

 

W tym roku możemy spodziewać się jeszcze więcej emocji. Turniej będzie rozgrywany zarówno w Międzynarodowym Centrum Kongresowym o powierzchni aż 8 000m2 oraz w katowickim Spodku, gdzie odbędą się finały. Finały będzie mogło obejrzeć ponad 10 000 osób!

 

„Podczas ubiegłorocznego ESL One w Katowicach zobaczyliśmy świetne pojedynki najlepszych zespołów i byliśmy świadkami niesamowitej atmosfery. Tę dało się odczuć przede wszystkim, kiedy polska ekipa Virtus.pro została nagrodzona za zwycięstwo w zawodach przed własną publicznością” – powiedział Ulrich Schulze, Managing Director ds. Pro Gamingu w ESL. „Od tamtego czasu CS:GO niesamowicie się rozwinął, a my mamy przywilej organizacji kolejnych wielkich rozgrywek w CS:GO z pulą nagród wynoszącą 250 000 dolarów. Organizacja tego eventu w arenie tak zapadającej w pamięć, jak Spodek, to ogromny bonus”.

 

 

Struktura turnieju

 

Szesnaście zespołów powalczy o 250 000 dolarów między 12 a 15 marca. Osiem drużyn otrzyma bezpośrednie zaproszenie za osiągnięcie TOP8 podczas DH Winter 2014. Te trafią do grona „legend”. W koszyku „pretendentów” także znajdzie się osiem formacji, które powalczą o sloty na ESL One Katowice 2015 w internetowych oraz lanowych kwalifikacjach, które 14 – 15 lutego zakończą się w Katowicach. W gronie finalistów na pewno zobaczymy zespół Virtus.PRO, który wygrał ubiegłoroczną edycję. Warto pamiętać, iż w tym zespole występuje pięciu Polaków.

 

Intel Extreme Masters

 

Równolegle do turnieju ESL One CS:GO Katowice 2015 będzie rozgrywany światowy finał Intel Extreme Masters, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy z całego Świata. Oficjalnymi grami tego turnieju są League of Legends oraz Starcraft II. Dla wszystkich odwiedzających organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz turniejów dla publiczności z cennymi nagrodami. Całość wydarzenia będzie transmitowane za pośrednictwem ESL.TV w technologii HD.

 

Więcej informacji na temat turnieju dostępnych jest pod adresem: http://www.esl-one.com/csgo/