Toyota ponownie najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną – Raport TÜV 2015

Jak wynika z najnowszego Raportu awaryjności TÜV 2015, Toyota po raz kolejny z rzędu zdystansowała pozostałych producentów pod względem niezawodności. W pierwszych dziesiątkach najmniej awaryjnych samochodów według poszczególnych klas wiekowych, niezmiennie królują modele Toyoty. Firma regularnie wygrywa nie tylko Ranking TÜV, uznawany za lidera badań nad awaryjnością samochodów, ale i wszystkie pozostałe zestawienia, przygotowywane przez instytucje niemieckie czy amerykańskie. 

Niemiecki TÜV (Technischer Überwachungsverein) jest największą instytucją, przeprowadzającą badania okresowe samochodów w Niemczech. Ma także najdłuższą historię spośród wszystkich ośrodków badania awaryjności pojazdów – rozpoczął działalność jeszcze w latach 70. Najnowszy Raport TÜV, datowany na rok 2015, powstał w oparciu o badania techniczne ponad 8,5 miliona pojazdów w Niemczech, przeprowadzone w okresie od lata 2013 roku do lata 2014 roku. Masowość próby jest jednocześnie najlepszą gwarancją reprezentatywności tego badania.

Toyota co roku wygrywa ranking, wprowadzając do pierwszych dziesiątek najbardziej niezawodnych samochodów najwięcej modeli spośród wszystkich producentów. Sytuacja ta utrzymuje się w najnowszym raporcie. Według zestawienia TÜV 2015, Toyota jest marką najczęściej występującą w pierwszych dziesiątkach poszczególnych klas wiekowych – łącznie na czołowych pozycjach modele Toyoty znalazły się aż trzynastokrotnie.

Szczególnie imponująca jest reprezentacja Toyoty w najstarszych grupach wiekowych, które są najlepszym wyznacznikiem jakości, trwałości i długowieczności pojazdów. W pierwszej dziesiątce  samochodów 10- i 11-letnich, Toyota ma aż cztery modele (RAV4, Avensis, Corolla i Yaris). Z kolei w pierwszej dziesiątce samochodów 8- i 9-letnich są aż trzy Toyoty: RAV4, Corolla i Avensis.

Trwałość i jakość wykonania są od lat najważniejszymi atrybutami Toyoty, wyróżniającymi markę na tle innych producentów samochodów. Niezależne raporty awaryjności TÜV co roku potwierdzają ten stan.

Instytut TÜV w raporcie na rok 2015 opublikował także listę najbardziej awaryjnych modeli.

 

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.