Szklane cuda, wianki… karafki i dzbanki

Wino do kolacji na tarasie, owocowy kompot własnej roboty, woda ze świeżym ogórkiem i miętą do pogawędki w ogrodzie – słoneczna aura to nieustające zaproszenie do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przepiękną oprawę letnich przyjęć stworzą dekoracyjne karafki i dzbanki marki KROSNO.

Wino jest kropką nad „i” dla uroczystego posiłku. Marka KROSNO stawia kropkę nad „i” także w designie samej karafki do wina z kolekcji Wine Connoisseur. Wykonana ze szkła wytwarzanego ręcznie przez artystów-hutników karafka z eko-dodatkiem – drewnianym korkiem w kształcie kuli, doskonale zaprezentuje wino, a także wodę i soki z sezonowych owoców.

Koneserzy wina wiedzą doskonale, skąd pomysł na karafkę do wina w kształcie kaczki. Po pierwsze, skrzyja jego napowietrzaniu, otwierając bukiet aromatów. Po drugie, ułatwia oddzielanie osadu z dojrzałego, czerwonego wina. Po trzecie, kształt i wygodny uchwyt ułatwiają przelewanie napoju i jego serwowanie. Karafka-kaczka nadaje też mocny akcent dekoracji stołu – nie tylko wtedy, gdy podajemy wino!  Karafki z kolekcji WINE CONOISSEUR, Handmade: karafka z drewnianym korkiem (poj. 1 l) oraz karafka w kształcie kaczki (poj. 1,4 l) w stałej ofercie od czerwca 2018.

Na lato… i na lata!

Świeże owoce prosto z ogrodu – wprost do dzbanka! Kompoty owocowe, koktajle warzywne – to zdrowe i pyszne uzupełnienie posiłków z rodziną i przyjaciółmi. Twoją wyobraźnię ogranicza tylko pojemność naczynia. Miksuj, wyciskaj, mieszaj! Nieskazitelna przejrzystość szkła sprawia, że pięknie prezentują się na stole napełnione orzeźwiającymi napojami. Dzbanki z linii Alto posiadają klasyczny kształt i idealne proporcje. Są trwałe i solidne, dzięki czemu z powodzeniem można ich używać przez lata. W linii znajdziesz dzbanki o pojemnościach 1 l,1,2 l oraz 1,5 l. Dzbanek ELITE, KROSNO, Handmade, poj. 1 l, cena 46,49 zł

Elegancja Francja… albo Portugalia

Kolekcja Fado, tak jak i samo słowo „fado” z portugalskiego oznacza „przeznaczenie”. KROSNO tę linię szkła dedykuje miłośnikom spójności w aranżacjach kulinarnych i smakoszom wina z portugalskich winnic. Zestaw zawiera karafkę do wody, wina oraz kieliszki i szklanki. Połączenie ręcznie formowanego szkła i ekologicznego materiału wpisuje się w nowoczesny styl życia. Karafka do wina WINE CONNOISSEUR KROSNO, Handmade, poj. 1,1 l, cena 79,99 zł (stara nazwa: Fado) Karafka do wody HARMONY, KROSNO, Handmade poj. 1,2 l, cena 79,99 zł

Owocowa kompilacja

Karafka z kolekcji Basic Glass to wielofunkcyjne naczynie – będzie świetne do wody, białego wina, soków i koktajli. Woda z mango, ogórkiem, a może arbuz i mięta? Nie musisz się ograniczać, bo dzięki szerokiej szyjce, możesz śmiało bawić się dodatkami i tworzyć nowe smaki. Fanów mrożonej herbaty ucieszy fakt, że zmieszczą się także kostki lodu, które pomogą utrzymać chłodną temperaturę napoju w ciepłe dni. Przed nieproszonymi gośćmi, jak owady, chroni stylowy korek. Karafka PURE, KROSNO, poj. 1 l, cena 10,99 zł.