Systemy BioPure już dostępne na polskim rynku

Watson-Marlow poinformował o rozszerzeniu oferty na polskim rynku. Firma wprowadza do sprzedaży nowe elementy, skierowane dla branży biofarmaceutycznej. Produkty marki BioPure, między innymi jednorazowe systemy węży łączących, są już dostępne w sprzedaży.

 

Produkty marki BioPure stanowią uzupełnienie linii pomp perystaltycznych produkcji Watson-Marlow i kompletują ofertę spółki dla sektora biofarmaceutycznego. Nowe elementy dołączą do portfolio produktów, która składa się z pomp i węży Watson-Marlow, pomp OEM Alitea, sinusoidalnych pomp procesowych MasoSine i pomp przewodowych Bredel.

 

„Specyfiką sektora biofarmaceutycznego jest bardzo wysoki poziom dokładności, sterylności, a także potrzeba stosowania jednorazowych urządzeń. Wychodząc naszym klientom naprzeciw, postanowiliśmy wprowadzić nowe produkty na polski rynek. Rozszerzenie oferty sprawi, że rozwiązania technologiczne dla branży farmaceutycznej będą dostępne w jednym miejscu. Dbamy o to, aby nasi klienci mieli zapewnioną kompleksową obsługę na najwyższym poziomie” – powiedział Rafał Łydziński, Kierownik Sprzedaży w Watson-Marlow.

 

Produkty BioPure w szczególności będą uzupełniać ofertę perystaltycznych pomp oraz węży produkowanych przez firmę Watson-Marlow. Dzięki bogatemu doświadczeniu firmy BioPure Technology Limited, która została przejęta przez Watson-Marlow w tym roku, jej rozwiązania mogą spełniać wysokie wymagania klientów w zakresie precyzyjnego dozowania substancji bez zanieczyszczeń, oferując większą sterylność w zastosowaniach krytycznych.

 

Profil Grupy Watson-Marlow Pumps

Grupa Watson-Marlow Pumps jest światowym liderem wśród producentów pomp wyporowych.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Grupa Watson-Marlow Pumps rozwinęła się dzięki wyselekcjonowanym przejęciom i strategicznym inwestycjom w innowacyjne technologie. Fundamentem rynkowej pozycji jest doświadczenie i najnowocześniejsza technologia pomp perystaltycznych i sinusoidalnych o niskich wymaganiach w zakresie konserwacji, które stanowią najszybciej rosnący segment rynku pomp wyporowych.

Na Grupę Watson-Marlow składa się obecnie sześć odrębnych marek, uzupełniających gamę oferowanych produktów. W skład Grupy wchodzą:

•               Watson-Marlow Pumps –pompy perystaltyczne o wysokiej dokładności dozowania

•               Watson-Marlow Tubing – precyzyjne węże

•               Bredel Hose Pumps – pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości

•               MasoSine Process Pumps – pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych

na ścinanie

•               BioPure Processing Components – systemy połączeń węży jednorazowego użytku dla klientów z sektora biofarmaceutycznego

 

Watson-Marlow Pumps Group (SPX:LSE) jest spółką zależną notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Spirax Sarco Engineering Group, specjalizującej się w wytwarzaniu wysokiej klasy armatury przemysłowej dla instalacji pary i kondensatu.