Światowy Związek Pocztowy rozwija globalne rozwiązanie dla dostaw transgranicznych

Światowy Związek Pocztowy – organizacja zrzeszająca operatorów pocztowych przy ONZ – oznajmił, że nowa usługa dedykowana globalnemu rynkowi e-commerce będzie wprowadzana od czerwca 2015 roku. Prace nad usługą rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku, gdy państwa członkowskie przyjęły rezolucję w sprawie utworzenia jednego, spójnego rozwiązania. Ostatnio władze Związku zatwierdziły specyfikacje dla paczek do 30 kg wagi. Transgraniczna usługa ma obejmować kompleksową opcję śledzenia drogi i 5-dniowy okres tranzytu paczkido adresata od momentu dotarcia do kraju przeznaczenia. Konsumenci będą mieli możliwość wybrania preferowanej opcji dostawy.

„Z uwagą obserwujemy prace wielu międzynarodowych operatorów nad rozwojem usług cross-border i same-day delivery. Oba rozwiązania są priorytetem dla Paczkomatów®InPost i planujemy wprowadzić je w Europie jeszcze w I półroczu 2015 roku. Dzięki konkurencji w tych segmentach skorzystają przede wszystkim klienci – sam rynek zweryfikuje, która z opcji jest najlepsza. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu będziemy mogli zaproponować szybkie, atrakcyjne cenowo i bezpieczne transgraniczne dostawyklientom zamawiającym produkty do Paczkomatów® InPost” komentuje Rafał Brzoska.

Sezon zakupów świątecznych ma wpływ na wyniki branży e-commerce w każdym kraju

Według tegorocznych wyników raportu Adobe Online Holiday Shopping Forecast we Francji 7 grudnia jest dniem, w którym obroty branży e-commerce osiągają swój największy poziom 382 milionów euro. W USA moment ten przypada na 1 grudnia, czyli na tzw. Cyber Monday, a wartość wszystkich transakcji wynosi tego dnia nawet 2,56 miliarda dolarów (2,04 miliarda euro). Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, gdzie większość obrotów branży e-commerce generowana jest właśnie 1 grudnia (357 milionów euro). W tym roku będziemy mogli zaobserwować także znaczący skok pod względem udziału transakcji dokonywanych za pomocą urządzeń mobilnych – w przypadku Europy będzie to wzrost o 38% a w odniesieniu do USA o 25%. Dużą popularnością – szczególnie w Wielkiej Brytanii – cieszą się usługi click&collect. Korzysta z nich już 35% e-konsumentów, a do 2017 r. wskaźnik ten ma osiągnąć 76%. Niestety prawie co czwarty (23%) klient uznaje je za mało dogodne, jeżeli odebranie zakupów jest możliwe tylko w standardowych godzinach otwarcia punktu. To szczególnie ważne w sytuacji, kiedy sprzedaż w sektorze e-commerce notuje najszybszy wzrost od ostatniego Bożego Narodzenia, a – jak wynika z danych British Retail Consortium – obroty tradycyjnych sklepów pozostają bez zmian. Według informacji przekazanych przez BRC-KPMG Retails Sales Monitor w październiku bieżącego roku, sprzedaż internetowa na Wyspach Brytyjskich wzrosła o 15,4%, co oznacza wyższą dynamikę w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy wzrost ten wyniósł 12,1%.

“Rozwój branży e-commerce z roku na rok nabiera tempa, a wraz z nim pojawia się zapotrzebowanie na usługi, które są w stanie zaspokoić rosnące potrzeby konsumentów. Ci natomiast oczekują szybkiej, wygodnej i relatywnie taniej formy dostawy. Doskonale rozumiemy mechanizmy, które rządzą zarówno branżą e-handlu jak i dedykowanym jej rynkiem usług logistycznych. Udowadnia to między innymi sukces Paczkomatów® InPost i ich dynamiczny rozwój w skali międzynarodowej. Przykładem jest rynek brytyjski, gdzie sieć Paczkomatów®przekroczyła już 1000 maszyn i jest największą w skali całego kraju. Zebrane przez nas dane pokazują, że obecnie każdy Brytyjczyk ma dostęp do Paczkomatów® InPost w promieniu zaledwie 5 mil. Tak szybki rozwój naszej sieci w Wielkiej Brytanii i skokowy wzrost obsługiwanych wolumenów pozwala szacować, że break even w tym kraju osiągniemy w III lub IV kwartale 2015 roku” tłumaczy Rafał Brzoska.

 

Integer.pl i Midven inwestują w Inkubator Technologiczny

Integer.pl SA i Midven SA – fundusz inwestycyjny notowany na NewConnect – zainwestowały w spółkę InQuibit (Mlogos), która jest inkubatorem nowych technologii. Celem spółki są inwestycje w projekty i pomysły w obszarze logistyki oraz e-commerce, które jednocześnie mogą być kompatybilne dla usług Grupy Integer.pl. Integer.pl jest większościowym udziałowcem Inkubatora Technologicznego.

„Zamierzamy skupiać swoją uwagę inwestycyjną na przedsięwzięciach, które potencjalnie tworząefekty synergii z usługami grupy Integer.pl. Interesują nas głównie projekty z obszarurozwiązań e-commerce, które jednocześnie można adaptować na wielu rynkach, na których rozwijana jest sieć Paczkomatów® InPost” uważa Rafał Markiewicz, prezes zarządu InQubit.

„Paczkomaty® InPost rewolucjonizują dostawy i rynek e-commerce na każdym rynku, na który wchodzą. Ale to tylko mała próbka możliwości automatyzacji usług, jaka czeka świat. Nasze urządzenia można zastosować w wielu obszarach – czego dowodem są Pralniomaty Hi’Shine, wdrażane przez Aqmet i obsługiwane logistycznie przez InPost. Mamy masę pomysłów na to, jak wykorzystać potencjał Paczkomatów® InPost we wszystkich krajach, gdzie budujemy własne sieci automatycznych terminali click&collect” konkluduje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.