Stwórz zdrowy nawyk w „Babski Dzień” – badaj się regularnie!

Już 4 marca przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbędzie się „Babski Dzień”. Impreza, która potrwa od 10.00 do 18.00 jest czwartą edycją targów dla kobiet i pierwszą z udziałem stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, które niedawno ruszyło z inicjatywą „Zdrowe nawyki”, do jakich należy m.in. regularne wykonywanie badań. Podczas „Babskiego Dnia” będzie można skorzystać z USG piersi i konsultacji dermatologa pod kątem kontroli znamion.

„Babski dzień” to całodzienne targi dla kobiet, które co roku skupiają setki wystawców z różnych branż. Dzięki temu odwiedzające imprezę panie mogą poznać trendy, jakie obowiązują w modzie, skonsultować się z dietetykami, trenerami personalnymi, wizażystami, stylistami czy uczestniczyć w wykładach albo w tematycznie podzielonych warsztatach. W tym roku strefę medyczną z programem „Zdrowe nawyki” tworzy stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

– Jako ruch społeczny, który na co dzień wspiera pacjentów onkologicznych, zwracamy szczególną uwagę naprofilaktykę. Miesiąc temu podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem rozpoczęliśmy projekt „Zdrowe nawyki”. „Zdrowe nawyki” składają się z pięciu „składników” – aktywności fizycznej, relaksu, prawidłowego odżywiania, badań profilaktycznych oraz umiejętności planowania, które chcemy propagować. Głośno mówimy – karm ciało, ruszaj się, planuj, odpoczywaj oraz oczywiście badaj się regularnie. Chcemy sprawić, żeby były to zupełnie naturalne, towarzyszące nam na co dzień przyzwyczajenia, które służą naszemu zdrowiu. Podczas „Babskiego Dnia” umożliwimy kobietom bezpłatne skorzystanie z badań – zachęca Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

BADAJ SIĘ

Jednym z nawyków, które warto w sobie wyrabiać jest regularne badanie się – pozwala ono kontrolować stan naszego zdrowia i reagować w razie potrzeby. Jeśli dotychczas nie miałaś okazji zadbać o zdrowie, nic straconego! Przyjdź 4 marca do Centrum EXPO XXI Warszawa, gdzie w Strefie Zdrowia:

– zbadasz piersi innowacyjnym urządzeniem marki BRASTER

– wykonasz badanie piersi tradycyjną metodą USG

– skonsultujesz się z dermatologiem i sprawdzisz swoje znamiona

– przekonasz się, jak łączyć zdrowe nawyki z tymi przyjemnymi

Nie znasz metod badania piersi i nie wiesz, kiedy je wykonywać? O 10:30 podczas wykładu „Profilaktyka dotycząca raka piersi. Jak dbać i kiedy badać swoje piersi – metody” będziesz miała okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki nowotworowej piersi. Spotkanie odbywa się bez zapisów, a na Twoje pytania odpowiedzą:

– prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog z 30-letnim doświadczeniem oraz prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi

– dr Hanna Tchórzewska-Korba, specjalistka rehabilitacji ruchowej oraz członkini licznych organizacji skupiających specjalistów z dziedziny rehabilitacji i onkologii

– dr filozofii, wykładowca akademicki, psychoonkolog Barbara Czerska, nauczycielka akademicka oraz autorka wielu prac o nowotworach i onkologii w praktyce klinicznej

Czekamy na Ciebie 4 marca w Centrum EXPO XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Bilet w cenie 20 PLN do nabycia przed wejściemw kasach Centrum EXPO XXI Warszawa.

Badania i konsultacje będą odbywać się według kolejności zapisów w gabinetach: 21a, 21, 22a, 22 oraz 23. Dokładna mapa stoisk dostępna będzie na miejscu w dniu wydarzenia.

Nie zwlekaj! Zadbaj o siebie – przyjdź na „Babski dzień” i dowiedz się, co warto robić, aby być zdrowszą! Zapraszamy!

Więcej informacji o wydarzeniu można odnaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/events/1042799222519348/