Sony rozwija wizję „Beyond Definition” na targach ISE 2015

Podczas targów ISE 2015 (10-12.02.2015) w Amsterdamie Sony przedstawi plany rozwoju wizji „Beyond Definition”. Firma pokaże między innymi, jak innowacyjne technologie laserowe i 4K ułatwiają odwoływanie się do odczuć i emocji widzów oraz dostarczanie im niezapomnianych wrażeń, motywujących do działania. Zwiedzający ekspozycję Sony będą mogli poznać sprzęt audiowizualny, rozwiązania do komunikacji oraz profesjonalne monitory — między innymi pierwszy na świecie laserowy projektor 4K do wyświetlania z ultrabliskiej odległości oraz projektor łączący technologię 3LCD ze źródłem światła o natężeniu 7000 lumenów. Na wystawie znajdzie się także zmodernizowany system prezentacyjny Vision Presenter.

W przygotowanej „strefie wrażeń” będzie można z bliska przyjrzeć się niektórym rozwiązaniom 4K Sony — między innymi projektorowi z laserowym źródłem światła VPL-GTZ1, przeznaczonemu do projekcji z bardzo małej odległości.

Najlepsza na rynku technologia laserowa i rozwiązania 4K

Na tegorocznych targach firma Sony planuje zaprezentować swoje najnowsze, innowacyjne produkty, które przesuwają granice możliwości w dziedzinie projekcji laserowej i technologii 4K:

 

 • System Vision Presenter: to intuicyjne w użyciu narzędzie do prezentacji pozwala połączyć na jednym ekranie różnorodne materiały — filmy wideo, obrazy i prezentacje PowerPoint® — i tworzyć efektowne, dynamiczne prezentacje, które obsługuje się jednym palcem. Najnowsza wersja systemu Vision Presenter w pełni wykorzystuje tę uniwersalność, a przy tym jest jeszcze bardziej funkcjonalna i prostsza w użyciu. Najnowsze możliwości to między innymi:
 • Możliwość podglądu materiałów i kopiowania zawartości ekranów innych urządzeń
 • Obsługa sygnałów z HDCP: Blu-Ray, PS4, Miracast, Chromecast i Apple TV-Airplay
 • Bezpośrednia transmisja obrazu wideo H.264 z wykorzystaniem protokołu IP i sterowane przez IP połączenie z najnowszą kamerą PTZ Sony SRG-300SE
 • Obsługa różnych konfiguracji ekranów, zwiększająca elastyczność przy tworzeniu rozwiązań: pojedynczy ekran, ekran 4K, dwa ekrany, łączenie obrazów z wielu projektorów, trzy ekrany, a także wyjście na dodatkowy monitor umożliwiające nagrywanie lub transmisję strumieniową prezentowanego materiału
 • Większa ilość obsługiwanych formatów plików i funkcji interaktywnych: powiększanie, wybór strefy, komentarze i modyfikowanie widoku porównawczego

Demonstrowany na targach ISE system Vision Presenter będzie wyświetlał obraz z projektorów WUXGA i WXGA na trzech ekranach, w tym materiały wideo z wielu wejść. Sony zaprezentuje także możliwości zdalnego udostępniania obrazu z systemu.

 

 • Bezobsługowe projektory laserowe 3LCD: zaprojektowane do pracy w salach konferencyjnych i lekcyjnych, nowe projektory laserowe 3LCD VPL-FH700L i VPL-FHZ55 nie wymagają konserwacji nawet przez 20 000 godzin pracy. FHZ700L to najjaśniejszy projektor laserowy na świecie*, ze źródłem światła o natężeniu 7000 lumenów. Model ten doskonale nadaje się do użytku komercyjnego w dużych obiektach, na przykład placówkach edukacyjnych, przedsiębiorstwach czy muzeach.
  Oba modele mają rozdzielczość 1920 x 1200 (WUXGA), są wyposażone w system szybkiego włączania i wyłączania, możliwość instalacji pod dowolnym kątem, technologię łączenia obrazów z wielu projektorów oraz szeroki zakres przemieszczania obiektywu w pionie i w poziomie. Dodatkową zaletę stanowi niski koszt eksploatacji. Model VPL-FHZ700L jest dodatkowo przystosowany do integracji z większymi systemami: zawiera rozbudowany zestaw łączy i może współpracować z siedmioma oferowanymi oddzielnie obiektywami.
 • Laserowy projektor 4K do wyświetlania z ultrabliskiej odległości: projektor Sony VPL-GTZ1 to pierwszy na świecie model 4K przeznaczony do projekcji z bardzo małej odległości, w którym zastosowano laserowe źródło światła. Najnowocześniejsza technologia zapewnia niezwykłe doświadczenia i znakomitą jakość obrazu. Model ten idealnie sprawdzi się wszędzie, gdzie duże znaczenie mają przykuwające wzrok obrazy: w salach konferencyjnych, galeriach, muzeach, w symulacjach wykorzystywanych przy projektowaniu produktów, a także w sterowaniu i kontroli. Stylowa obudowa urządzenia dyskretnie wtapia się w niemal każde otoczenie, a cichy wentylator nie rozprasza uwagi słuchaczy. Uniwersalna konstrukcja pozwala na ustawienie projektora na podłodze, zawieszenie go pod sufitem, jak również umieszczenie za ekranem.
 • Monitory profesjonalne LED BRAVIA 4K: pozycję lidera w innowacyjnej technologii 4K firma Sony potwierdzi także, prezentując nową linię monitorów profesjonalnych. Na targach pokazane zostaną profesjonalne monitory BRAVIA 4K LED o przekątnych 55″, 65″ i 85″ — wszystkie zgodne z HTML5 i wyposażone w zaawansowane funkcje sterowania. Modele te doskonale sprawdzają się w dużych przedsiębiorstwach, salach konferencyjnych i sklepach. Gwarantują obraz najwyższej jakości — zgodnie z polityką firmy, której celem jest zaoferowanie każdemu klientowi nowych możliwości
 • BRAVIA U-Touch: rozwiązania BRAVIA U-Touch są oparte na połączeniu profesjonalnego monitora Sony z technologią ekranu dotykowego. Produkty z tej grupy stają się interaktywnymi centrami obsługi, podobnymi w działaniu do najnowszych smartfonów i tabletów powszechnego użytku. Taka koncepcja zwiększa wygodę obsługi i zachęca do wchodzenia w bezpośrednie interakcje z przekazywanymi treściami. Dzięki rozwiązaniom BRAVIA U-Touch zarówno sprzedawcy, jak i uniwersytety, muzea, przedsiębiorstwa, biblioteki, instytucje finansowe i inne podmioty mogą nawiązywać bardziej osobiste kontakty z klientami i odbiorcami.
 • Beyond 4K: zgodnie z motywem „Beyond Definition” Sony prezentuje swoje unikatowe technologie do tworzenia obrazów najwyższej jakości. Najwyższej klasy kamera filmowa F65 firmy Sony, wyposażona w przetwornik obrazu CMOS 8K i niepowtarzalną technologię SRDM (Super Resolution Demosaicing Technology), pozwala na tworzenie niezwykłego, intensywnego obrazu filmowego o ogromnej rozdzielczości i dowolnych proporcjach na potrzeby sal kinowych i koncertowych czy parków rozrywki.
 • Produkcja na żywo: firma Sony zaprezentuje innowacje w dziedzinie zautomatyzowanej produkcji, umożliwiające prostą i intuicyjną obsługę. System Anycast Touch AWS-750 nie wymaga skomplikowanych ustawień i złożonej obsługi — to kompletny, zintegrowany mikser obrazu i dźwięku. Po podłączeniu do zdalnych kamer z linii SRG/BRC umożliwia on automatyczne śledzenie prezentera telewizyjnego albo dowolnego ruchomego obiektu. System można uzupełnić wydajnymi kamerami XDCAM. Pozwoli to na odtwarzanie wcześniej nagranych materiałów, a także obsługę sygnałów na żywo. Przy takiej konfiguracji ten prosty, w pełni zintegrowany system zapewnia sygnał do transmisji na żywo zarówno za pośrednictwem tradycyjnej telewizji, jak i strumieni sieciowych.
 • Szeroki wachlarz produktów AV: firma Sony przedstawi także na targach ISE wybór produktów z szerokiego wachlarza swoich zintegrowanych urządzeń audiowizualnych, między innymi system wideokonferencyjny PCS-XC1. To najnowsze rozwiązanie firmy Sony do prowadzenia wideokonferencji umożliwia użytkownikom komunikację bez tradycyjnych ograniczeń. Przenośny system HD gwarantuje doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Jest wyposażony w technologię łączności bezprzewodowej, przetwornik obrazu Exmor CMOS i technologię View-DR. Pozwala na uzyskanie rozdzielczości do 1080p przy transmisji obrazu w tempie 60 klatek na sekundę. Dzięki kompaktowym rozmiarom model PCS-XC1 idealnie nadaje się do sal konferencyjnych, pokojów narad i przestrzeni biurowych różnych rozmiarów. Ułatwia organizację spotkań niemal w dowolnym miejscu.

 

— Od ponad 60 lat produkty firmy Sony, będące owocem naszego zamiłowania do technologii, wyznaczają kierunki na rynku — mówi Damien Weissenburger, kierujący działem prezentacji i komunikacji w Sony Europe. — Nasze rozwiązania pomagają użytkownikom tworzyć treści w bardziej efektowny i efektywny sposób. Z przyjemnością zaprezentujemy na targach ISE najnowsze produkty, dzięki którym nasi klienci będą mogli przyciągnąć i wzbudzić zainteresowanie widzów.

 

Wszystkich zainteresowanych innowacjami firmy Sony w sektorze audiowizualnym i poznaniem z bliska opisywanych tu produkty zapraszamy do „strefy wrażeń” Sony: stanowisko 1-H120.

 

*Według stanu na listopad 2014 r.