Sony partnerem technologicznym Roadshow McDonald’s

Fot. Sony

Sony jest partnerem technologicznym nowego przedsięwzięcia McDonald’s. Najnowsze urządzenia firmy zostały wykorzystane do stworzenia ciekawej multimedialnej wystawy. Goście mogą liczyć na wyjątkowe atrakcje: Multipanel 3D – stworzony z dwóch, prostopadle ustawionych telewizorów 3D Sony, na których można oglądać trójwymiarowy obraz, kino 3D – na ekranie szerokości 6 metrów wyświetlane są filmy równocześnie z dwóch projektorów 4K (Sony VPL-VW500ES) oraz wirtualny spacer po restauracji McDonald’s w okularach HMZ-T3 lub z wykorzystaniem smartfonów i tabletów Xperia Z2, które są unikalnym uzupełnieniem całej wystawy.

Ośmioosobowe grupy zaczynają zwiedzanie od pierwszej strefy, w której można dowiedzieć się więcej na temat surowców wykorzystywanych w McDonald’s. Przechodząc dalej, goście mogą zobaczyć Multipanel 3D – dwa telewizory 3D umieszczone prostopadle do siebie wraz z pełnym osprzętem i oprogramowaniem, które pozwala na stworzenie trójwymiarowego obrazu pomiędzy urządzeniami. Obserwując wyświetlone przedmioty w okularach 3D, przy pomocy gestów można w dowolnym kierunku obracać produkty McDonald’s, znajdujące się „przed” ekranami telewizorów. W efekcie możemy dokładnie obejrzeć każdy element i produkt, który powstaje w restauracji.

W strefie drugiej, poświęconej produkcji, na odwiedzających czeka kino 3D. Prezentowane filmy zostały wyprodukowane przy użyciu dwóch kamer Sony NEX-FS700RH. Obraz jest wyświetlany na ekranie 6 x 1,7 m z dwóch projektorów 4K Sony VPL-VW500ES. Można tu zaobserwować wykorzystanie funkcji edge blending, czyli łączenia obrazu z dwóch urządzeń.

Kolejna strefa to wirtualny przewodnik po restauracji McDonald’s. Goście mogą użyć specjalnych okularów, w których umieszczony jest smartfon Sony Xperia Z2, sprawdzić jak działają okulary projekcyjne HMZ-T3 lub odbyć wirtualny spacer po restauracji na tablecie Sony Xperia Z2.

W strefie czwartej na gości czeka quiz, a nagrodą jest poczęstunek w mobilnej restauracji McDonald’s. Finałową niespodzianką multimedialnej wystawy jest hologram.

 

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.