Sodexo Najlepszym Pracodawcą  w globalnym programie Aon Hewitt

Aon Hewitt, światowy lider w doradztwie i rozwiązaniach outsourcingowych w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, doceniła działania Sodexo Benefits and Rewards Services w Polsce przyznając firmie certyfikat Aon Hewitt Best Employer na poziomie międzynarodowym i krajowym. Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem najwyższych standardów Sodexo w tworzeniu motywującego środowiska pracy oraz konsekwentnego budowania wartościowych relacji z pracownikami.

 

Sodexo Benefits and Rewards Services w Polsce, jest częścią międzynarodowej Grupy Sodexo i oferuje kompleksowe usługi motywacyjne skierowane do pracowników oraz do klientów, kontrahentów i konsumentów. Działa na polskim rynku od 16 lat i jest liderem oraz ekspertem w zakresie usług poprawiających jakość życia. Z oferty firmy w Polsce skorzystało już 43 tysiące przedsiębiorstw. Polski oddział Sodexo Benefits and Rewards Services znalazł się w zaszczytnym gronie czterech firm certyfikowanych przez Aon Hewitt w ramach pierwszej edycji międzynarodowego programu Aon Hewitt Best Employers™ 2014. Tytuł został przyznany firmie w oparciu o opinie pracowników Sodexo na całym świecie, wyrażające ich poziom zaangażowania i satysfakcji z pracy, porównane do średnich wyników uzyskanych przez wszystkie badane na świecie organizacje. Globalny program Aon Hewitt Best Employers™ ruszył jesienią 2014 roku, jako rozszerzenie corocznego, lokalnego badania “Najlepsi Pracodawcy”, prowadzonego w Polsce od 2005 roku, oraz europejskich rankingów Aon Hewitt, takich jak Najlepszy Pracodawca
w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

W ramach globalnego programu Aon Hewitt Best Employers™ porównane zostały organizacjew celu identyfikacji tych, które dzięki swoim pracownikom starają się stworzyć przewagę konkurencyjną i stać się najczęściej wybieranym pracodawcą. Docenione zostały firmy, które wspierają dobre praktyki biznesowe swoich pracowników, skuteczne przywództwo, firmy efektywnie definiujące wizję i strategię na przyszłość, a także atrakcyjną strategię budowania wiarygodnej marki pracodawcy, która pomaga określić poziom zadowolenia pracowników z pracy w danej firmie. Metodologia oceny została oparta na ponad 20-letnim doświadczeniu Aon Hewitt w zakresie badań zaangażowania i doceniania najlepszych pracodawców.

 

Naszym największym atutem są ludzie, a największym motywatorem – ich uznanie, zaufanie i szacunek do nas jako pracodawców. Chcemy, by nasi pracownicy mogli mówić z dumą,że pracują w Sodexo, u najlepszego pracodawcy. Tytuł Aon Hewitt Best Employerdodaje nam skrzydeł i daje poczucie, że obraliśmy właściwy kierunek. Jest też dowodem na to, że rozumiemy motywację i potrafimy w naszej firmie efektywnie wdrażać usługi proponowane naszym klientom każdego dnia – powiedział Robert Lech, Dyrektor Generalny Sodexo Benefits and Rewards Services w Polsce.

 

Poza Polską, certyfikat Aon Hewitt Best Employerprzyznano także oddziałom firmy Sodexo Benefits and Rewards Services w Austrii, Chinach, Czechach, na Węgrzech, w Indonezji, Rumunii, Hiszpanii, Tunezji, Wielkiej Brytanii i Wenezueli.

 

Sodexo, jako światowy lider w dziedzinie usług poprawiających jakość życia, w pierwszej kolejności promuje firmowe wartości wśród swoich pracowników. Nieustannie wdraża projekty, które pozwalają docenić, wzmocnić rozwój osobisty oraz zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie oraz równowagę między pracą i życiem prywatnym swoich pracowników. Na przykład w Wielkiej Brytanii, zarząd uruchomił specjalny program zachęt i nagród tworząc system do zarządzania indywidualnym oraz zbiorowym systemem motywacyjnym. W Wenezueli wprowadzono regularne, pozabiurowe imprezy mające na celu poprawę jakości życia pracowników i ich rodzin, co przekłada się na umocnienie relacji oraz zwiększenie poziomu ich zaangażowania. A w Tunezji kierownictwo organizuje coroczny konkurs na najlepsze praktyki z ceremonią rozdania nagród, który ma na celu wzmocnienie poczucia wartości pracowników, wspólnoty, wzajemnego zaufania i zaangażowania.

 

Na polskim rynku, oprócz zaszczytnego tytułu Aon Hewitt Best Employer, firma Sodexo Benefits and Rewards Services otrzymała także m.in. tytuł Business Superbrands oraz trzykrotnie nagrodę Złota Jakość Roku.