Smart Meble

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, systemy elektroniczne i zintegrowane systemy audio. Początek rewolucji na rynku meblarskim.

Nowoczesna technologia wkracza na salony. W ofercie wielu producentów mebli można już znaleźć zarówno niewielkie dwuosobowe sofy posiadające funkcje relaksu, jak i rozbudowane kolekcje modułowe z ukrytymi półkami, regulowanymi podłokietnikami i zagłówkami oraz systemami audio. Rozwiązania technologiczne w meblarstwie nie są standardem. Przygotowuje się je z myślą o charakterze danej bryły i stylistyce mebla.

Rynek meblarski coraz częściej sięga po innowacyjne, oparte na systemach elektronicznych rozwiązania, które, w prosty dla konsumenta sposób, zwiększają użyteczność mebla i pozwalają na dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb klienta – mówi Piotr Leżoń z Agata Meble.

Technologia ukryta w elegancji

Kolekcja modułowa Impressione to doskonały przykład nowoczesnych mebli stworzonych z myślą o komforcie oraz indywidualnych potrzebach klientów. Zestaw można wyposażyć w sterowaną elektrycznie lub manualnie funkcję relaksu oraz regulowane zagłówki. Dzięki temu rozwiązaniu można płynnie przejść z pozycji siedzącej do wygodnej półleżącej. Impressione wyposażony jest w system audio oraz stację dokującą iPhone. Twórcy kolekcji pamiętali również o ekskluzywnym designie. Można wybrać typ przeszyć siedziska i oparcia oraz rodzaj podłokietników – od szerokiego obramowania zamykającego bryłę, po smukły i owalny bok. Integralną częścią siedziska jest elegancki, obracany stolik. Kolekcja dostępna jest w salonach Agata Meble w dwóch klasycznych kolorach – czarnym i białym.

Jeden mebel, wiele możliwości

Kolekcja Studio posiada funkcję relaksu, regulowane zagłówki oraz system audio z wbudowanymi głośnikami, który umożliwia odpoczynek przy dźwiękach ulubionej muzyki. Panel sterujący pełni również funkcję stacji dokującej iPhone. W środkowej części mebla projektanci ulokowali specjalny schowek ułatwiający przechowywanie płyt i niezbędnych przedmiotów, na które zwykle brakuje miejsca w meblach wypoczynkowych. Zestaw Studio posiada też funkcję spania oraz duży pojemnik na pościel. W salonach Agata Meble dostępny jest w szerokiej gamie tkanin i skór w tym w materiale łatwoczyszczącym Aqua Clean.

Dyskretna elegancja

Elektronicznie regulowaną funkcję rozkładania posiada również zestaw wypoczynkowy U100, który składa się z dwu i trzyosobowych sof. Jego projektanci, ukrywając przyciski  pomiędzy siedziskiem a bokiem mebla, położyli szczególny nacisk na dyskretną elegancję.

Inne rozwiązanie zaproponowali twórcy narożnika Toledo, w którym ze względu na charakter mebla przyciski sterowania funkcją relaksu umieszczono z boku.