Jak się ubrać na trening slackline?

Fot. Merrell

Slackline, czyli sztuka chodzenia po taśmie, gwarantuje świetną zabawę osobom w każdym wieku. Planując trening warto zwrócić uwagę na strój do ćwiczeń, który zapewni nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. Wygodne, dopasowane buty i pozwalające na swobodne ruchy ubranie powinny być niezbędnikiem każdego fana balansowania nad ziemią.

Podczas treningu slackline odpowiednio dobrane buty nie tylko ułatwią ćwiczenia, ale także zapobiegną kontuzjom. Trudno wyobrazić sobie bezpieczne chodzenie po taśmie w klapkach czy sandałach. Buty do slackline powinny być sznurowane, aby jak najlepiej dopasować się do stopy. Przed wejściem na taśmę trzeba sprawdzić, czy sznurówki są na pewno mocno zawiązane. Trenerzy slackline podkreślają, że podeszwa w butach do ćwiczeń nie powinna być zbyt gruba. W obuwiu z cieńszym spodem o wiele łatwiej będzie trenującemu „wyczuć” taśmę: jej drgania, napięcie. Warto wybierać modele z podeszwą zewnętrzną Vibram, która zapewnia dobrą przyczepność i nie będzie ślizgać się na taśmie. Podczas treningu slackline sprawdzą się modele z linii Outside Athletic marki Merrell. To lekkie, wykonane z oddychającej siateczki obuwie z dodatkowymi wzmocnieniami na czubkach palców.

Ubranie, które wybieramy na trening powinno być wygodne i zapewniać swobodę ruchów. Jeansowe spodnie czy gruby, wełniany sweter zostawmy w domu. Najlepiej założyć dresy czy legginsy, t-shirt i bluzę lub polar. Chodząc po taśmie można się zmęczyć, dlatego lepiej zrezygnować z bawełnianych ubrań. Bawełna nie odprowadza wilgoci, przez co skóra cały czas styka się z wilgotną tkaniną. Lepiej postawić na oddychające materiały, które odprowadzają wilgoć. Warto pamiętać, że przygoda ze slackline niekiedy wiąże się z upadkami. Podczas spadania z taśmy można o nią zahaczyć i otrzeć skórę. Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem są spodnie z długimi nogawkami oraz bluzy z dłuższym rękawem.

Istotne jest również to, aby na trening nie zakładać biżuterii, zegarków czy okularów przeciwsłonecznych. Nie tylko zagrażają bezpieczeństwu podczas treningu, ale także łatwo mogą się zniszczyć.

13 września w Parku Skaryszewskim w Warszawie odbędzie się bezpłatny trening slackline z cyklu TRENUJ. ODKRYWAJ. MERRELL. Ćwiczenia, na które zaprasza marka Merrell zostaną poprowadzone przez profesjonalnych instruktorów tej dyscypliny, grupę 2Tress Slacklines. Rozgrzewką i rozciąganiem zajmie się trener organizacji Parkour United.

Szczegóły dotyczące treningu znajdują się na profilu marki Merrell na Facebooku. Rejestracja na wrześniowe spotkanie rozpoczyna się już 3 września. Zgłoszenia należy wysłać na adres treningi@merrell.com.pl podając imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy oraz informację o uprawianych sportach. Przewidywany limit uczestników treningu to 35 osób.