Sezon na truskawki we wnętrzu

Co to jest: małe, czerwone w zielone kropeczki, soczyste, słodkie, uwielbiane przez dzieci i dorosłych, coś, na co czeka się cały rok? Dokładnie tak! Truskawki! Sezon na ten pyszny owoc nie trwa zbyt długo, a kiedy już nadejdzie trudno się nim nacieszyć. Jest jednak na to sposób. „Rozsmakować się” w nich możemy także wzrokiem przemycając je do wystroju wnętrz.

 

Czerwień rzadko pojawia się w naszych domach. Ze względu na stereotypy z jakimi się kojarzy (wzbudza agresję i niepokój, pobudza) sporadycznie pełni rolę tylko kolorystycznego akcentu. A co jeśli nazwiemy barwę: soczystą truskawką? W myślach  pojawiają się radosne chwile, wakacyjna zabawa i ten zapach… jeszcze ciepłego ciasta z kruszonką. Czemu więc nie otaczać się smakowitymi wspomnieniami każdego dnia?

Lato to dobry moment na remont lub rearanżację mieszkania. Może już czas na zmianę kanapy na nową, czerwoną? Albo poszewek na poduszki w kolorze strawberry?

Kolory przypominające owocowe rarytasy poprawiają humor i dodają sił witalnych. Z energetyzujących i prozdrowotnych właściwości truskawek możemy korzystać nie tylko w formie apetycznej przekąski, ale również w dodatkach do mieszkania. Ich kolor zachęca do pozytywnego myślenia oraz sprawia, że wzrasta poziom motywacji. Wnętrzom nadaje ciepłą i przytulną atmosferę, o czym dobrze wie Home&You. Najnowsza kolekcja marki ucieszy miłośników truskawek, gdyż należące do niej akcesoria często do złudzenia przypominają prawdziwe owoce. Jeżeli komuś odczucia wizualne nie wystarczają z pomocą przyjdą aromatyczne świece, które otulą wnętrze słodkością.

Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem dla pomieszczenia będą także truskawkowe, flokowane listwy. Firma ApplyFlock proponuje ten element wykończenia podłogi inny niż standardowy. Nie dość, że możemy mieć w swoim domu listwy w dowolnej barwie (jeżeli, ktoś lubi truskawki ananasowe znajdzie je i w takiej tonacji), o przyjemnej, aksamitnej w dotyku fakturze, to przedmiot stanowiący świetną dekorację. Modnym sposobem na szybką rearanżację będzie także pomalowanie jednej ściany na truskawkowy odcień. Nie zdominuje on pomieszczenia a doda charakteru. Receptą na nowe wnętrze są też naklejane na ścianę lub meble fototapety. Wielu producentów proponuje takie z truskawkowym motywem. Jeśli się znudzą, łatwo się je odkleja i zamienia na inne np. przedstawiające owoce kolejnej pory roku. Ale czy tak naprawdę truskawki mogą się sprzykrzyć?