„Rynek uslug pocztowych w Polsce 2014”: innowacyjne rozwiazania informatyczne

Fpt. Alfa Projekt

Kompleksowe rozwiązania logistyczne, nowoczesne systemy IT dedykowane sektorowi e-commerce, skuteczne metody usprawniania procesu dostawy – te i inne tematy zostaną poruszone w trakcie międzynarodowej konferencji „Rynek usług pocztowych w Polsce 2014”, która odbędzie się 17 września w Warszawie. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Małgorzata Olszewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz prezesi i przedstawiciele zarządów największych firm działających na polskim rynku KEP. W pełni zautomatyzowana obsługa zamówień czy płatności oraz skuteczna dostawa – nowoczesne rozwiązania informatyczne dla podmiotów z rynku e-commerce zaprezentuje firma Alfa Projekt.

W trakcie pierwszej części konferencji odbędzie się szereg panelowych dyskusji na temat liberalizacji, cyfryzacji i automatyzacji na rynku KEP. Po nich zaplanowano wspólną debatę o kierunkach rozwoju sektora pocztowego i kurierskiego, trendach mobilnych, automatyzacji usług, obsłudze sektora e-commerce oraz nowościach technologicznych. Wydarzenie zwieńczone zostanie przez część wystawienniczą, podczas której swoje produkty zaprezentują najważniejsi – zarówno krajowi, jak i zagraniczni – producenci rozwiązań dla operatorów pocztowych. Wśród nich znajdzie się także stoisko Alfa-Projekt, której przedstawiciele zaprezentują szczegóły aktualnej oferty.

 „Zauważalna w ostatnich latach wysoka dynamika rozwoju polskiego rynku e-commerce wiąże się z coraz większymi wyzwaniami, jakie stoją przed firmami oferującymi rozwiązania dla usług pocztowych i kurierskich. Klienci oczekują dziś od e-sprzedawców maksymalnie sprawnej obsługi zamówień, wygodnego procesu płatności, a przede wszystkim efektywnej dostawy. Naszą rolą jest zapewnienie e-sklepom i spółkom kurierskim rozwiązań, które zoptymalizują proces logistyczny oraz zapewnią skuteczną i efektywną kosztowo dostawę zamówionego produktu. Udział w wydarzeniu, jakim jest międzynarodowa konferencja „Rynek usług pocztowych w Polsce 2014”, stanowi dla Alfa-Projekt okazję do zaprezentowania takich właśnie nowoczesnych systemów dla usług KEP w gronie specjalistów, a także przedstawicieli czołowych operatorów pocztowych oraz firm kurierskich i logistycznych. Mamy nadzieję, że nadchodzące wydarzenie realnie przyczyni się do podniesienia jakości świadczonych w Polsce usług e-commerce– powiedział Jacek Zacharewicz, Prezes Zarządu Alfa-Projekt sp. z o.o.

Tegoroczna konferencja „Rynek usług pocztowych w Polsce” będzie już dziesiątą edycją tego wydarzenia. W zeszłym roku wzięło w niej udział 130 uczestników reprezentujących 46 firm z Polski, Austrii, Danii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Jest to najważniejsza konferencja poświęcona sektorowi usług pocztowych, kurierskich, kolporterskich i dystrybucyjnych w Polsce i jedna z największych organizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej.