Ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna „Nie palę, bo…”

Palenie wyrobów tytoniowych to problem nie tylko zdrowotny, ale i ekonomiczny. Jak wynika z badań, palący pracownicy tracą rocznie 20 dni roboczych „na dymka”. Celem rozpoczętej niedawno kampanii Pracodawców RP „Nie palę, bo…” jest edukacja pracowników i pracodawców w zakresie możliwości rzucenia tego nałogu.

W ramach planowanych działań wyruszymy w Polskę z mobilnym gabinetem medycznym, stworzymy specjalną aplikację pokazującą skutki palenia i wykorzystamy dedykowane materiały edukacyjno-informacyjne. Dla pracodawców i pracowników zorganizujemy też webinary, filmy instruktażowe i konkursy w mediach społecznościowych – powiedziała koordynatorka projektu Patrycja Kosińska z Departamentu Funduszy Europejskich Pracodawców RP.

Podstawą aktywności planowanych w ramach kampanii jest odniesienie się do motywacji pracodawców i pracowników, którzy chcą podjąć walkę z nałogiem. Palenie wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych niesie za sobą szereg szkodliwych skutków zdrowotnych, ekonomicznych i społecznych, bo dotyka także osoby z bliskiego otoczenia palaczy – tak prywatnego, jak i zawodowego. Z tego powodu działania w ramach kampanii „Nie palę, bo…” będą skierowane także do osób niepalących.