Rusza 4. edycja programu Start do Kariery oraz przyjmowanie zgłoszeń szkół na warsztaty

Na początku marca 2017r. wystartowała czwarta edycja Startu do Kariery – kampanii społecznej Gumtree.pl., która w tym roku realizowana jest pod hasłem „Przyszłość Rynku Pracy”. Skierowana jest do młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jak również do osób, które planują się przebranżowić, lub wracają do pracy zawodowej po urlopie zdrowotnym lub macierzyńskim. W ramach kampanii, Gumtree.pl planuje w tym roku zorganizować m.in. kilkadziesiąt warsztatów planowania kariery w szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez doradców zawodowych.

Tegoroczna edycja kampanii Start do Kariery skupia się na określeniu ruchów społecznych, które zdefiniują kształt polskiego rynku pracy w najbliższych latach, a także zawodów i kompetencji pracownika, których poszukują lub w niedalekiej przyszłości będą poszukiwać polscy pracodawcy. Danych na ten temat dostarczy raport przygotowywany przez Gumtree.pl, pt. „Aktywni+ Przyszłość Rynku Pracy”, którego publikacja planowana jest na kwiecień. Nowością w przebiegu programu Start do Kariery, jest również zorganizowanie we wrześniu spotkania pt. „Rynek Pracy 3.0 – poznaj zawody przyszłości”, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się z przedstawicielami zawodów przyszłości i w nieformalnej atmosferze porozmawiać na temat specyfiki ich pracy oraz o umiejętnościach i kierunkach kształcenia, na których należy się skupić w nadchodzącej przyszłości.

Wraz z przekazaniem informacji o przyszłości rynku pracy w Polsce, Gumtree.pl będzie kontynuować do końca roku organizację warsztatów w szkołach ponadgimnazjalnych z całego kraju i wizyty studyjne w lokalnych zakładach pracy. Warsztaty będą prowadzone przez doradców zawodowych/rekruterów, którzy poruszą tematy związane z wchodzeniem na rynek pracy, takie jak planowanie kariery, pisanie CV i listu motywacyjnego, rozmowa rekrutacyjna, networking i podstawy zakładania działalności gospodarczej.

Szkoły już mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w warsztatach, za pośrednictwem strony internetowej Startu do Kariery pod adresem: www.startdokariery.pl