Rejestracja do konkursu Marathon24 już trwa

Dzisiaj rozpoczęła się rejestracja do drugiej edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24. Chętni mogą już zgłosić swoją drużynę na www.marathon24.com.

 

Dzisiaj oficjalnie rozpoczął się „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” – druga edycja międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na wykształcenie, wiek czy doświadczenie zawodowe. Pierwszym etapem zawodów są kwalifikacje online, które odbędą się 11 października 2014 r., a 30 drużyn, które uzyskają najwięcej punktów, zostanie zaproszonych do udziału w finale. Wielki Finał zostanie przeprowadzony 29 i 30 listopada 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia i będzie trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, w trakcie których zawodnicy będą rozwiązywali 3 wymagające zadania, rywalizując ze sobą w czasie rzeczywistym o nagrodę główną.

 

Konkurs Marathon24 już drugi raz jest organizowany wspólnie przez CodiLime, Asseco Poland i miasto Gdynia. Pierwsza odsłona zawodów – Edycja 2013 – cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród programistów z całego świata. Do kwalifikacji zgłosiło się ponad 1000 osób reprezentujących 26 krajów na pięciu kontynentach. Wśród 30 najlepszych drużyn, które wzięły udział w Wielkim Finale, oprócz polskich zespołów byli także reprezentanci Austrii, Iranu, Serbii, Rosji, Ukrainy, Białorusi a nawet Japonii. Na stronie internetowej konkursu (www.marathon24.com), można obejrzeć zdjęcia oraz film z zeszłorocznych zmagań finalistów.

 

Katarzyna Mączkowiak, Dyrektor Projektu, CodiLime, powiedziała dzisiaj: „Konkurs programistyczny Marathon24 to świetna okazja dla informatyków, aby sprawdzić swoje umiejętności nie tylko z zakresu algorytmiki czy rozwiązywania wymagających problemów, ale również zdolność pracy pod presją czasu oraz szybkiej reakcji na zmieniające się warunki w otoczeniu. Dzięki otwartej formule zawodów każdy ma szansę spróbować swoich sił i zmierzyć się z programistami z innych krajów oraz walczyć o wejście do Wielkiego Finału. Chętni mogą rejestrować się na stronie www.marathon24.com. Termin zgłoszeń mija 9 października 2014r.”

 

Rejestracja drużyn do konkursu trwa od 1 września 2014 r. do 9 października 2014 r. na stronie internetowej www.marathon24.com. Tam też znaleźć można dodatkowe informacje o konkursie, a także zdjęcia i film z Wielkiego Finału pierwszej edycji.