Jak przyspieszyć mały i średni biznes – bezpłatne warsztaty

Technologie wspierają innowacyjność – tak twierdzi zdecydowana większość (83%) szefów w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce[1]. Z myślą o ich firmach zostały opracowane warsztaty Accelerate Your Business, poświęcone wykorzystaniu nowych technologii w biznesie. Wydarzenia odbędą się w Sopocie (16 marca), Wrocławiu (20 marca) i Warszawie (22 marca). O udziale decyduje kolejność zgłoszeń za pośrednictwem formularza rejestracyjnego[2]. Organizatorem spotkań jest Microsoft Polska.

Jak wynika z badania Ipsos MORI „Nowoczesne IT w MŚP 2016”, przygotowanego na zlecenie Microsoft, 75% przedstawicieli sektora MŚP twierdzi, że innowacje są potrzebne, aby z powodzeniem konkurować na rynku krajowym. Dwóch na trzech zgadza się, że są konieczne, aby osiągnąć sukces za granicą.

O przewadze, jaką zapewnia wykorzystanie technologii cyfrowych, będą dyskutować uczestnicy spotkań Accelerate Your Business. Przedstawiciele MŚP, którzy zarejestrują się na warsztaty w Sopocie, Wrocławiu lub Warszawie, dowiedzą się, w jaki sposób usługi i produkty IT pomagają oszczędzać czas i zwiększać wygodę pracy, a tym samym rozwijają biznes.

Nowe technologie w praktyce MŚP

Wydarzenia będą okazją do poznania nowoczesnych urządzeń biznesowych z systemem operacyjnym Windows 10 Pro oraz procesorami Intel. O ich zaletach opowiedzą przedstawiciele firm, które zbudowały dzięki nim swoją przewagę konkurencyjną. Uczestnicy będą mogli także bliżej poznać rozwiązania chmurowe dla biznesu (Office 365, Microsoft Azure), a od eksperta w dziedzinie własności intelektualnej dowiedzą się o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą używanie nielegalnego oprogramowania.

Druga część konferencji będzie miała charakter warsztatowy. Uczestnicy wybiorą jedną spośród dwóch ścieżek tematycznych: pierwsza pozwoli lepiej poznać zalety systemu operacyjnego Windows 10 Pro, druga przybliży im najnowszy system Windows Server 2016.

Gościem specjalnym konferencji będzie Jacek Walkiewicz – trener, psycholog i motywator – który opowie o tym, jak być otwartym na zmiany i innowacje.

[1] Badanie Ipsos MORI „Nowoczesne IT w MŚP 2016” na zlecenie Microsoft, styczeń 2016 r.

[2] Formularz rejestracyjny jest dostępny pod adresem: https://www.microsoftevents.com/profile/web/index.cfm?PKWebId=0x3929592992